Obóz piłkarski - jak wygląda i co na niego zabrać?

2021-02-23
Obóz piłkarski - jak wygląda i co na niego zabrać?

Po co jechać na zwykłą kolonię, kiedy można wybrać obóz piłkarski? To świetna opcja dla tych dzieci i nastolatków, którzy uwielbiają sport i chcą wykorzystać letnią czy zimową przerwę od nauki na podszlifowanie umiejętności. Jak wygląda taki obóz i co zabrać ze sobą, by być przygotowanym na każdą możliwość?

Jak wygląda obóz piłkarski?

Najczęściej pierwszego dnia obozu odbywają się testy, podczas których uczestników obozu dzieli się na grupy pod kątem zaawansowania w taki sposób, by każdy mógł czerpać z wyjazdu jak najwięcej. Oprócz samych umiejętności na podział mogą wpływać wiek, wzrost czy kondycja – młodzi piłkarze mogą dzięki temu ćwiczyć u boku równych sobie, a trenerzy są w stanie poświęcić każdemu tyle samo czasu. Jeśli Twoje dziecko uwielbia piłkę nożną sprawdź też, jak wybrać szkółkę piłkarską!

Co poza piłką?

Najczęściej obóz piłkarski to nie tylko sparingi i ćwiczenia z piłką. Dobre obozy posiadają zróżnicowaną kadrę, wśród której znajdą się nie tylko odpowiedni trenerzy techniczni, lecz także grono psychologów sportu, fizjoterapeutów i trenerów motorycznych. Dzięki takiej kadrze z łatwością można poprowadzić zajęcia, które poprawią całościowe umiejętności i ogólną formę uczestników. Stąd też masa treningów taktycznych, motorycznych czy mentalnych. Jak wygląda obóz piłkarski? Bramkarze mają najczęściej oddzielnie prowadzony trening bramkarski, a ponadto wszyscy zawodnicy powinni zostać przeszkoleni z zasad fair play i podstaw postawy sportowej.

Nie zapominajmy o zajęciach integracyjnych. W końcu obóz piłkarski to nie tylko wysiłek. Wieczorami najczęściej uczestnicy mogą wspólnie spędzić czas na przeróżne sposoby – od imprez na basenie, przez karaoke, gry i inne atrakcje.

Co trzeba zabrać na obóz piłkarski

Co zabrać na obóz piłkarski?

Co spakować dziecku na obóz piłkarski? Warto mieć na uwadze, że zajęcia wymagające wysiłku to najczęściej 2-3 treningi dziennie, dlatego trzeba wziąć na to poprawkę, obliczając, ile ubrań przygotować. Na stronach obozów często można znaleźć konkretne wytyczne sugerujące co i w jakiej ilości pakować, a czego z różnych względów unikać.

Podstawowe rzeczy, które trzeba ze sobą spakować

Poniższa lista może stanowić sugestię tego, co zabrać na obóz piłkarski, by być przygotowanym na każdą ewentualność i nie martwić się, że czegoś zabraknie. Możesz taką listę także wydrukować i kolejno odhaczać punkty. Potrzebne będą:

 • legitymacja szkolna;
 • krótkie spodenki, choć warto zabrać również cieplejsze spodnie (na wypadek wczesnych porannych treningów);
 • skarpetki i bielizna (co najmniej 1 komplet na dzień, lepiej wziąć kilka zapasowych);
 • ciepła bluza na chłodniejsze dni i wieczory, które z dużym prawdopodobieństwem będzie spędzać się na zewnątrz;
 • odpowiednią liczbę koszulek z krótkim rękawkiem;
 • strój, czepek, okulary do pływania (jeśli w ośrodku znajduje się basen);
 • buty na co dzień, inne niż te do trenowania, najlepiej sandały/dodatkowe wygodne buty;
 • legginsy/getry/spodnie sportowe
 • kurtka przeciwdeszczowa;
 • buty sportowe do gry w piłkę (najlepiej korki);
 • strój do treningu: dres, koszulki, spodenki;
 • bidon na wodę do używania podczas treningów;
 • czasem na obóz zaleca się wziąć własną piłkę – warto sprawdzić to w opisie konkretnego wyjazdu;

Co zabrać na obóz sportowy piłkarski? Oprócz tego spakuj ważne akcesoria, ręczniki, krem z filtrem, przybory toaletowe, podręczny plecak na wycieczki. Warto unikać brania zbyt dużej ilości gotówki i drogich sprzętów elektronicznych – w warunkach obozowych łatwo o zgubienie.

O co zadbać przed obozem piłkarskim?

Skontaktuj się z organizatorami jeśli masz jakiekolwiek pytania – możesz zapytać o skład kadry, zgłoszenie obozu do kuratorium oświaty formę dojazdu, obecność pielęgniarki czy lekarza, NWW sport, liczbę podopiecznych przypadających na jednego opiekuna. W przypadku obozu piłkarskiego szczególnie kwestie bezpieczeństwa i kadry powinny być brane pod uwagę.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Zamknij
pixel