Historia marki K-Swiss

2020-01-24
Historia marki K-Swiss

K-Swiss to amerykański producent obuwia sportowego przeznaczonego do gry w tenisa. Produkty tej marki cechują się oryginalnym designem, wysoką jakością oraz niesamowitą wygodą. W dzisiejszym wpisie pragniemy zapoznać Was z jej historią. Zapraszamy do lektury! 

K-Swiss - jak to wszystko się zaczęło?

Historia marki K-Swiss zaczęła się w 1966 roku. To właśnie wtedy dwóch braci pochodzących ze Szwajcarii - Ernie oraz Art Brunner postanowili zacząć produkować obuwie sportowe dedykowane do gry w tenisa. Warto dodać, że cechą charakterystyczną butów K-Swiss jest to, że są one produkowane ze skóry. Wykorzystują one także innowacyjne technologie, które znakomicie przekładają się na sportowe efekty. Początkowo, pomimo tego że marka ta oferowała wysokiej jakości produkty, nie była szczególnie popularna. W latach 90 postanowiono zwiększyć środki na promocję i działania marketingowe. Reklamy przedstawiające stylowe buty często były emitowane w amerykańskiej telewizji oraz trafiały także do gazet. Z racji, iż buty K-Swiss sprawdzały się doskonale na kortach, zaczęli w nich występować profesjonalni gracze. Produkty tej marki spotkać można było między innymi na Wimbledonie i innych ważnych turniejach. W 2007 roku na współpracę z firmą zdecydowała się Anna Kournikova - zawodowa tenisistka z wieloma sportowymi sukcesami na koncie.

Wysokiej jakości obuwie sportowe do gry w tenisa

Aktualnie firma K-Swiss należy do koreańskiego koncernu E-Land. Została ona sprzedana w styczniu 2013 roku, ze względu na problemy finansowe, z którymi zarząd borykał się już od 2009 roku. Ciekawostką jest, że w 2015 roku K-Swiss przejął markę Supra, która jest znana z tego że wytwarza profesjonalne obuwie dla deskorolkarzy. Nie ma wątpliwości co do tego, że przejęcie firmy przez E-Land wyszło spółce na dobre. W obecnych czasach jest ona jednym z wiodących producentów butów dedykowanych do gry w tenisa. Co ciekawe, obuwie K-Swiss chętnie kupują także osoby niezwiązane z tym sportem, które doceniają ich unikalny styl. W ich butach spotkać można gwiazdy sportu, a także wielu celebrytów.

buty sportowe k-swiss

Warto wspomnieć, o tym że wysokiej jakości buty sportowe K-Swiss są dostępne także w ofercie sklepu Yessport. Jeśli szukasz stylowego obuwia do gry w tenisa - będą one doskonałym wyborem.

Sprawdź także nasz poprzedni wpis: Jak wybrać dobre buty zimowe?

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel