Co zrobić, żeby rękawice bramkarskie miały lepszą przyczepność?

2021-03-25
Co zrobić, żeby rękawice bramkarskie miały lepszą przyczepność?

Jak wybrać rękawice bramkarskie?

Wybór odpowiednich rękawic bramkarskich nie jest łatwy. Ważne jest zwrócenie uwagi na materiał, z jakiego zostały wykonane, ale również warunków, w jakich będą użytkowane. Jednym z czynników, który należy wziąć pod uwagę jest przyczepność. Wpływ na nią ma odpowiednio dobrana pianka – materiał ten znajduje się pod wewnętrzną warstwą rękawic. Wśród dostępnych rozwiązań znajduje się kilka rodzajów rękawic – każde o innej przyczepności.

Modele z pianką SG typu Soft są doskonałym rozwiązaniem do wykorzystania podczas treningów. Nie są one najdroższe, aczkolwiek charakteryzują się dobrą przyczepnością. Zastosowane materiały sprawiają, że są też wytrzymałe, stąd też producenci polecają je początkującym piłkarzom.

Kolejną wersją są modele z pianką Supersoft. Te natomiast zostały stworzone z myślą o nieco bardziej zaawansowanych piłkarzach, dla których gra na obronie to coś więcej. Są niezwykle funkcjonalne, stąd też sprawdzą się podczas meczów i treningów. Zastosowana pianka ułatwia pewny i łatwy chwyt piłki, a wszystko to za sprawą lateksu, o który została wzbogacona.

Kolejną dostępną wersją rękawic są modele wyposażone o piankę Aqua. Jak sama nazwa wskazuje, model ten został stworzony głównie z myślą o wykorzystaniu w trudnych warunkach, podczas meczów w deszczowe i wilgotne dni. Jest ona doskonała, gdyż w jej składzie znajduje się spora ilość lateksu – surowiec ten ułatwia doskonały chwyt piłki w trudnych warunkach atmosferycznych. Co ważne, pomimo wykorzystywania ich w trudnych warunkach oraz intensywnej eksploatacji, są niezwykle wytrzymałe i dość trudno doprowadzić do ich uszkodzeń. Z uwagi na wysoką jakość i funkcjonalność, są zalecane do stosowania przez profesjonalistów. Nie powinni w nie inwestować amatorzy, gdyż ich jakość zdecydowanie nie zostanie wykorzystana podczas towarzyskich rozgrywek. Co zrobić aby rękawice kleiły mimo zakupu najlepszego modelu?

rękawice bramkarskie

Od czego zależy przyczepność rękawic bramkarskich?

Przyczepność rękawic bramkarskich ma wpływ na jakość gry, ale też komfort zawodnika. Osoby, które chcą uzyskać lepsze efekty, powinny nie tylko postawić na wysokiej jakości produkty, ale też zastosować powszechnie popularne metody zwiększające łatwy chwyt piłki i umożliwiający jej pewne złapanie. Czym smarowac rekawice bramkarskie? W pierwszej kolejności specjaliści zalecają by sprawić, że piłka lepiej sprawdza się w warunkach mokrych czy suchych. W sytuacji, gdy zapewniają one maksymalną jakość, gdy są suche, zawodnik powinien być wyposażony w ręcznik, który ułatwia mu usuwanie nadmiaru wilgoci i pozwala utrzymać rękawice bramkarskie we właściwym stanie. Jeśli jednak doskonale współgrają z piłką, gdy są mokre, warto pod ręką mieć butelkę wody. Ich powierzchnię znajdującą się po wewnętrznej stronie ręki, warto regularnie polewać, zwiększając tym samym jej przyczepność. Rękawice bramkarskie, klej również może pomóc w zwiększeniu przyczepności piłki.

Jak widać, wybór odpowiednich rękawic bramkarskich nie jest łatwy. Chcąc zyskać pewność, że wybrany model będzie właściwy, warto go przetestować w różnych warunkach i różnych sytuacjach. Początkujący powinni natomiast skorzystać z porad bardziej doświadczonych specjalistów. Pomocne okażą się nie tylko rady trenera, ale też producentów. Ci prezentując poszczególne modele rękawic szczegółowo opisują ich budowę, właściwości oraz warunki, w których są przeznaczone do wykorzystania. Zapoznając się z ogólnymi zaleceniami wytwórcy można uzyskać produkt, który doskonale będzie służył przez lata, ale też pozwoli osiągać jeszcze lepsze wyniki, nawet w najtrudniejszych warunkach.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Zamknij
pixel