Buty piłkarskie - gdzie kupić? Jak dobrać korki do nawierzchni?

2021-03-09
Buty piłkarskie - gdzie kupić? Jak dobrać korki do nawierzchni?

Korki piłkarskie – jak dobrać? O czym pamiętać przy wyborze?

Wybierając profesjonalne korki piłkarskie należy pamiętać, że bardzo ważne jest dokładne sprawdzenie obuwia i dopasowanie rozmiaru. Mało kto pamięta o tym, że po aktywnym dniu stopa może zwiększyć swój rozmiar aż o jeden numer. Z tego względu specjaliści zalecają dopasowywanie odpowiednich korków w ciągu dnia, gdy ciało jest wypoczęte. W przypadku obuwia piłkarskiego najważniejszymi czynnikami, na które należy zwrócić uwagę są komfort i możliwość swobodnego wykonywania zwrotnych ruchów. Mniej istotne, a nawet całkowicie nieważne są stylistyka i aktualnie panujące trendy.

Chcąc zyskać pewność, że wybrany model jest tym właściwym, warto zdecydować się na zakup korków w sklepie z obuwiem piłkarskim stacjonarnym. Rozwiązanie to pozwala nie tylko dobrze dopasować obuwie do budowy stopy, ale też zyskać pełne wsparcie profesjonalistów w doborze. Warto pamiętać, że obuwie piłkarskie musi być także dopasowane do rodzaju podłoża – inne jest przeznaczone do rekreacyjnego uprawiania sportów, a jeszcze inne do profesjonalnej gry na boisku sportowym. Wśród dostępnych rozwiązań, znajdują się:

  • rekreacyjne buty piłkarskie– przeznaczone do wykorzystania podczas gry w piłkę nożną traktowaną jako rozrywkę i przyjemność. Nie są polecane piłkarzom na codzienne, długie treningi w wymagających warunkach,
  • półamatorskie buty piłkarskie– modele doskonałe dla entuzjastów, doskonałe, gdy ilość treningów nie przekracza 1-2 w ciągu tygodnia,
  • półprofesjonalne buty piłkarskie– ekonomiczna wersja profesjonalnych korków piłkarskich. Wyróżniają się niższą ceną, ale też mniejszą trwałością, choć ich jakość zwiększa komfort gry i minimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji,
  • profesjonalne buty piłkarskie– wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów, ze stosunkowo wysoką ceną. Doskonałe dla amatorów, jak i zawodników ligowych. Można je również spotkać na nogach znanych sportowców.

Obuwie piłkarskie

Jakie rodzaje butów piłkarskich można wyróżnić?

Kupując buty piłkarskie należy pamiętać, że ważna jest nie tylko ich jakość, ale kluczową rolę odgrywa rodzaj. Każdy model jest przeznaczony do wykorzystania w innych warunkach oraz na innym podłożu. Wśród dostępnych wariantów znajdują się turfy, lanki i wkręty. Czym się charakteryzują? Wyjaśniamy.

Jakie buty piłkarskie na sztuczną trawę wybrać? Turfy to buty przeznaczone do wykorzystania na twardej, sztucznej nawierzchni. Doskonale sprawdzają się latem, gdy ziemia jest maksymalnie sucha, ale też zimą, gdy panują trudne warunki i jest ślisko. Ich budowa sprawia, że cieszą się ogromną popularnością na orlikach. Można je także wykorzystać do gry w halówkę, aczkolwiek nie mają one tak dobrej przyczepności, stąd też warto je ostrożnie używać.

Natomiast lanki to idealne obuwie na naturalną, trawiastą nawierzchnię. Doskonale sprawdzą się na grząskich terenach. Są wyposażone w korki ze sztucznego tworzywa, które są w całości zlane z butem. Użytkują je w trudnych warunkach, warto zwracać uwagę na ich stan – gdy uszkodzi się jeden z korków, należy zainwestować w nowy model. Z uwagi na fakt, iż stanowią integralną całość z podeszwą, nie jest możliwe usunięcie usterki.

Ostatnim modelem są wkręty. Buty piłkarskie przeznaczone do użytkowania podczas trudnych warunków terenowych, w sytuacji, gdy zawodnik musi uzyskać maksymalną przyczepność. Specjaliści potwierdzają, że zwiększają one ryzyko kontuzji, stąd też nie zaleca się ich noszenia podczas imprez piłkarskich. Można je jednak z powodzeniem stosować na naturalnej, miękkiej murawie. To, co je charakteryzuje to korki wkręcane na wkręty z aluminium bądź metalu – opcja ta pozwala na naprawę uszkodzonych elementów, a tym samym zmniejsza koszty wymiany na nowe.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Zamknij
pixel