Blog

2021-10-29

Jak wybrać strój piłkarski na zimę?

Jak wybrać strój piłkarski na zimę?

Zimowe miesiące i temperatury poniżej zera są już za rogiem. Jak przygotować swoją piłkarską garderobę na ten wymagający czas, aby zminimalizować ryzyko kontuzji i przeziębienia? Czy da się wybrać strój piłkarski na zimę, który nie ogranicza ruchów? Z czego powinien on się składać i na co zwrócić uwagę wybierając poszczególne elementy? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania.

2021-10-15

Jakie buty wybrać do biegania w zimie?

Jakie buty wybrać do biegania w zimie?
Zima zbliża się wielkimi krokami, dlatego jeśli kochasz biegać lub planujesz aktywnie wejść w nowy rok, pora rozejrzeć się za odpowiednimi butami, które umożliwią Ci wygodne i bezpieczne uprawianie sportu. Jakie buty wybrać do biegania w zimie i czym się kierować przy wyborze? Odpowiedź w dzisiejszym artykule!
2021-08-18

Jak wrócić do treningów po kontuzji?

Jak wrócić do treningów po kontuzji?
Powrót do treningów po kontuzji nigdy nie jest łatwy, a jeśli dodatkowo proces ten będzie wykonany w sposób nieprawidłowy, może grozić to nawrotem objawów oraz kolejną absencją. O czym więc koniecznie trzeba w tej sytuacji pamiętać, aby szybciej zacząć działać oraz na nowo zbudować swoją formę fizyczną?
2021-08-16

Spadek motywacji do treningu. Jak sobie z tym poradzić?

Spadek motywacji do treningu. Jak sobie z tym poradzić?
Motywacja do treningu nie zawsze utrzymuje się na tym samym poziomie. Wręcz przeciwnie - często zdarza się, że nawet profesjonaliści mają trudności z obudzeniem w sobie chęci do ćwiczeń oraz stosowania się do reżimu treningowego. Co więc zrobić w takiej sytuacji oraz jak poradzić sobie ze spadkiem chęci do aktywności fizycznej? Oto kilka praktycznych porad, które zdecydowanie to ułatwią.
2021-08-13

Pamięć mięśniowa a powrót do treningów po przerwie

Pamięć mięśniowa a powrót do treningów po przerwie
Przerwa w treningach jest niezbędna zwłaszcza w przypadku rygorystycznie trenujących zawodowców. Nie muszą oni jednak obawiać się utraty kondycji nawet po kilku tygodniach absencji ze względu na tzw. pamięć mięśniową. Co dokładnie oznacza to pojęcie, a także co sprawia, że dzięki niemu powrót do aktywności fizycznej jest zdecydowanie łatwiejszy, także po kontuzjach wykluczających na pewien czas z reżimu treningowego?
2021-08-11

Rozgrzewka piłkarska przed meczem

Rozgrzewka piłkarska przed meczem
Rozgrzewka piłkarska przed meczem jest absolutnie kluczowa, aby uniknąć kontuzji oraz upewnić się, że zawodnik będzie w możliwie najlepszej kondycji do walki na murawie. Co powinna ona obejmować, aby móc osiągnąć taki efekt? Oto praktyczny poradnik w tym zakresie obejmujący również takie kwestie, jak błędy najczęściej popełniane w czasie jej przeprowadzania.
2021-08-09

Jak poprawić jakość snu?

Jak poprawić jakość snu?
Sen to podstawa do regeneracji organizmu i tym samym do zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Okazuje się jednak, że na zaburzenia snu może cierpieć nawet połowa Polaków, co najlepiej pokazuje, jak istotne znaczenie ma edukacja w zakresie tego co zrobić, aby nocny odpoczynek był regenerujący. Przedstawiamy więc kompleksową odpowiedź na pytanie, jak poprawić jakość snu.
2021-08-07

Jak utrzymać formę ćwicząc w domu?

Jak utrzymać formę ćwicząc w domu?
Zadajesz sobie pytanie, jak utrzymać formę ćwicząc w domu i tym samym zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy na wizytach na siłowni lub w klubie fitness? Oto zestaw praktycznych porad, które zdecydowanie ci w tym pomogą i sprawią, że zachowasz nie tylko zgrabną sylwetkę, ale także zadbasz o swoje zdrowie.
2021-08-04

Przygotowanie do meczu. Co i kiedy zjeść i pić przed meczem?

Przygotowanie do meczu. Co i kiedy zjeść i pić przed meczem?
Profesjonalni sportowcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak kluczowe znaczenie dla wydajności organizmu ma odpowiednia dieta. Jest ona istotna zwłaszcza na kilka godzin przed występem i obejmuje wieloetapowy proces przygotowania do meczu. Co więc powinien jeść i pić piłkarz przed spotkaniem, a także jakie składniki trzeba zacząć uzupełniać już kilka dni wcześniej?
2021-08-02

Jak zapobiec kontuzji w piłce nożnej?

Jak zapobiec kontuzji w piłce nożnej?
Wiele zaprzepaszczonych karier piłkarskich to rezultat różnego rodzaju kontuzji, których w wielu przypadkach na szczęście można uniknąć, dzięki stosowaniu się do kilku absolutnie kluczowych reguł postępowania.
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Zamknij
pixel