Ubezpieczenie dla piłkarzy

2021-02-09
Ubezpieczenie dla piłkarzy

Ubezpieczenia to ochrona przed ryzykiem. Niemal każda dyscyplina sportu z takowym się wiąże. Jednym z najbardziej brutalnych i urazowych sportów jest piłka nożna. Nic dziwnego, że ubezpieczenia dla piłkarzy cieszą się tak dużą popularnością. Młodzi, ale też Ci nieco starsi, chcą pokazać maksimum swoich umiejętności, jednak liczą się z tym, że kariera, sława i duże pieniądze mogą kosztować ich dużo więcej. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu dla piłkarzy? Sprawdź.

Dlaczego warto zainwestować w ubezpieczenie dla piłkarza?

Uprawianie sportów wiąże się z możliwością doznania poważnej kontuzji. W zależności od jej skali może ona całkowicie przekreślić karierę sportowca bądź pozbawić możliwości aktywnego udziału w treningach i rozgrywkach przez dłuższy czas. Dobry piłkarz to taki, który jest w pełni sprawy, a jego kondycja oraz zdrowie pozwalają mu działać w każdej sytuacji. Niestety, każda przerwa, nawet ta najkrótsza, nie jest bez znaczenia dla sportowca, a już tym bardziej zaawansowanego. Potwierdzeniem, że ta dyscyplina sportu tak często obfituje w kontuzje może być chociażby fakt, że sportowcy bardzo szybko przechodzą na emeryturę. Jak wygląda ubezpieczenie dla piłkarzy?

Czym się kierować przy wyborze polisy?

Kluczem w zapewnieniu właściwej ochrony przed ryzykiem wystąpienia kontuzji jest właściwie dobrana polisa ubezpieczeniowa. Sportowcy, którzy grają w klubach, są objęci ubezpieczeniem. Jest ono obowiązkowe i wynika z zapisów ustawy. Ustawa nie określa jednak kwoty, na jaką powinno zostać wydane ubezpieczenie. Poważne kontuzje mogą wiązać się z koniecznością przeprowadzenia kosztownego leczenia i rehabilitacji. W takim przypadku podstawowe ubezpieczenie piłkarzy od nieszczęśliwych wypadków może nie być wystarczające. Niestety, wiele klubów decyduje się na zawarcie polisy ubezpieczeniowej o podstawowym zakresie ochrony. Są one atrakcyjne cenowo, jednak w przypadku konieczności pokrycia kosztów leczenia i zapewnienia środków na utrzymanie, okazuje się, że są niewystarczające. Uzyskane kwoty nie tylko nie ułatwią powrotu do zdrowia, ale też nie zapewnią źródła utrzymania.

Z powyższych względów każdy zawodnik, poza ubezpieczeniem obowiązkowym, wykupowanym przez klub, powinien zadbać również o wykupienie własnej wersji polisy, o rozszerzonej ochrony. Pomocne jest także zwiększenie sumy gwarancyjnej. Wiele agencji ubezpieczeniowych oferuje polisy dopasowane do potrzeb sportowców i stworzone z myślą o nich. Obejmują one najczęściej uszkodzenia ciała, trwałą utratę zdrowia oraz śmierć ubezpieczonego. Jak wygląda ubezpieczenie zdrowotne piłkarza?

W zależności od wybranej opcji, polisa może chronić przez cały czas. Oznacza to, iż wypłata odszkodowania przysługuje poszkodowanemu nie tylko gdy doszło do urazu w trakcie uprawiania sportów, ale też w ramach innych dziedzin i wykonywanych czynności służbowych czy prywatnych. Polisy z ograniczonym czasem ochrony chronią piłkarza jedynie na wypadek zdarzeń podczas uprawiania określonej w umowie dyscypliny sportu i wszelkich czynności, jakie były z nią związane.

ubezpieczenie młodego piłkarza

Ubezpieczenie młodego piłkarza - czy warto?

Piłka nożna cieszy się popularnością nie tylko wśród starszych mężczyzn, ale również dzieci. Zapewnienie maluchom możliwości poznawania świata i uprawiania sportów jest niezwykle ważne. Działania te dbają bowiem o zdrowie fizyczne pociechy, ale też jej rozwój psychiczny. Dodatkowo, jeśli dziedzina, którą wybrało dziecko jest jego ulubioną, może on osiągać kolejne sukcesy, a tym samym być ogromną dumą dla rodziny.

Niestety, młodzi gracze, którzy nie mają jeszcze właściwych umiejętności i wypracowanej techniki gry, są bardziej narażeni na występowanie kontuzji – nie tylko tych delikatnych, ale również poważniejszych. W przypadku wypadków, mających miejsce na murawie, niemal zawsze jest konieczne wsparcie specjalistów. Głównie popularnością cieszą się wizyty u ortopedów. Kolejki do poradni są długie. Wówczas z pomocą przychodzi prywatna polisa - ubezpieczenie dla piłkarza, która poza wsparciem w postaci wypłaty należnego odszkodowania, może obejmować również bezproblemowy dostęp do wybranego specjalisty.

Wybór odpowiedniej polisy

Wybór odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej nie jest łatwy. Wręcz przeciwnie. Rodzic, który stoi przed tak ważnym zadaniem, musi wziąć pod uwagę wiele czynników. Pomocne w tej kwestii z pewnością jest wsparcie agenta ubezpieczeniowego, ale też samego towarzystwa. Poszukując odpowiedniego ubezpieczenia, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na specyfikę działalności i czy w przygotowanej ofercie znajduje się sportowe ubezpieczenie młodego piłkarza. Co więcej, nawet jeśli jest to najlepszy produkt marki, to warto porównać go z innymi i dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. O ile możliwe do uzyskania wypłaty będą atrakcyjne, a sama polisa będzie opiewać na wysoką kwotę, nie jest to wystarczające. Konieczne jest dokładne przeanalizowanie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, gdyż mogą one zawierać zapisy, które uniemożliwiają uzyskanie odszkodowania w określonych sytuacjach.

Podsumowując - ubezpieczenie dla piłkarza to gwarancja bezpieczeństwa uzyskana dzięki szerokiemu zakresowi opieki medycznej i szybkiego dostępu do świadczeń. Ponadto, specjaliści sprawujący opiekę nad poszkodowanym, należą do wykwalifikowanego zespołu medycznego, który poza ogromną wiedzą, dysponuje również nowoczesnym sprzętem. Warto również zwrócić uwagę na to, że odpowiednie ubezpieczenie to także oszczędność - atrakcyjna składka pozwala uzyskać wysokie odszkodowania.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Zamknij
pixel