Technologie, które spotkać można w obuwiu sportowym Nike

2019-07-15
Technologie, które spotkać można w obuwiu sportowym Nike

Nie ma wątpliwości co do tego, że firma Nike jest jedną z czołowych firm zajmujących się tworzeniem obuwia sportowego. Marka ta znana jest ze stosowania w swoich produktach innowacyjnych technologii, które za zadanie mają dostarczać użytkownikom jeszcze większej satysfakcji z zakupu. Rozwiązania, które na przestrzeni lat opracowali specjaliści w punktach technologicznych Nike wspierają aspekty takie jak amortyzacja, przewiewność, wytrzymałość i wiele innych. W dzisiejszym artykule pragniemy przedstawić Wam najpopularniejsze rozwiązania tej firmy.

Nike Dual Fusion – specjalna pianka, na którą składają się materiały o dwóch rodzajach gęstości. Obuwie Nike wykorzystujące ją cechuje się doskonałą amortyzacją, odpowiednią elastycznością oraz niską wagą.

Nike+ – technologia, która ma na celu umożliwienie biegaczom śledzenie oraz analizowanie swoich postępów w treningach. Istnieje pod postacią małego sensora umieszczonego w bucie, który podczas ćwiczeń rejestruje dane oraz przekazuje je do urządzenia, na którym zainstalowana jest dedykowana aplikacja od Nike. Do informacji, które można mieć wgląd zaliczyć można m.in. czas treningu, przebyty dystans, a także liczbę spalonych kalorii.

Nike Hyperfuse – technologia, na którą składają się: tekstylna siatka, syntetyczna skóra oraz tworzywo sztuczne. Pierwszy element zapewnia niską wagę, drugi chroni przed uszkodzeniami, a trzeci jest warstwą bazową.

Air Sole – poduszka gazowa, która neutralizuje energię oraz wstrząsy powstające w wyniku kontaktu stopy z podłożem. Warto wspomnieć, że Air Sole to jeden z najbardziej rozwiniętych systemów amortyzacyjnych na całym rynku obuwia sportowego.

Lunarlite – kolejny rodzaj pianki, która ma na celu zapewnić użytkownikowi wysoki poziom amortyzacji podczas kontaktu buta z podłożem.

Lunarlon – jest to unowocześniona pianka Lunarlite. Obuwie Nike wyposażone w nią wyróżnia się niższą o nawet ⅓ wagą w stosunku do tych ze standardową pianką.

Dynamic Support – innowacyjny system, który ma na celu neutralizowanie wstrząsów.

Nike Flyknit – niesamowicie lekki materiał, który zapewnia także odpowiednie dopasowanie obuwia do stopy. Nike buty stworzone z Flyknit’u wyróżniają się tym, że ich cholewka jest wykonywana wyłącznie z jednego fragmentu dzianiny, bez dodatkowych elementów łączących. Więcej na temat tego materiału przeczytacie w naszym wpisie: Flyknit czyli rewolucyjny materiał od firmy Nike