Systemy oraz technologie, którymi charakteryzują się sportowe buty Puma

2019-04-15
Systemy oraz technologie, którymi charakteryzują się sportowe buty Puma

Nie ma wątpliwości co do tego, że każdy miłośnik obuwia sportowego zna markę Puma oraz wie, że firma ta swoimi technologiami nie odbiega od innych, przodujących na rynku brandów. W tym artykule pragniemy przedstawić Wam najpopularniejsze systemy oraz technologie, którymi Puma wzbogacała na przestrzeni ostatnich lat swoje projekty. Oczywiście część z nich została zastąpiona przez nowsze i skuteczniejsze rozwiązania, lecz niektóre spotkać możemy do dziś w zastosowaniu w obuwiu sportowym od firmy z dzikim kotem w logo.

OrthoLite - dobrze znana wszystkim wielbicielom butów sportowych wkładka, która posiada właściwości antybakteryjne. Spotkać ją można nie tylko w obuwiu od Pumy.

Odblaski - Puma często w swoim obuwiu stosuje elementy odblaskowe, które mają wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników. Są one szczególnie popularne w butach dedykowanych dla biegaczy.

Comfort Last - system, którego zadaniem jest zapewnienie dobrego dopasowania buta do stopy, niezależnie od cech anatomicznych posiadacza. To nowatorskie zastosowanie posiadają zarówno buty puma damskie, jak i męskie.

Sandwich-Mesh - materiał występujący pod postacią wysoko przewiewnej siatki, którą zazwyczaj pokrywa się cholewkę. Sandwich-Mesh zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, a także ogranicza obcieranie stóp do minimum.

DuoCell - system amortyzujący, który występuje pod postacią komory wypełnionej powietrzem. Puma umieszcza go zawsze pod piętą, zapewnienia on wysoki komfort użytkowania obuwia.

Rock Shield Plate - wykonana z termoplastycznego poliuretanu płytka, która umieszczana jest na środku podeszwy. Jej zadaniem jest zabezpieczenie obuwia przed nierównym podłożem. Firma Puma z rozwiązania tego korzystała zazwyczaj w butach trekkingowych.

EverRide - podeszwa wykonana z odpornej na ścieranie gumy. Zapewnia doskonałą amortyzację oraz wpływa na zwiększenie przyczepności buta do podłoża.

IdCell - system, który działa podobnie jak wspomniany wyżej DuoCell, jednak nie znajduje się on wyłącznie pod piętą. IdCell umieszczany jest w przedniej oraz tylnej partii buta. Posiada właściwości absorpcyjne - pochłania energię powstającą podczas uderzeń obuwia o podłoże.

BioRide - technologia, której głównym zadaniem jest zapewnienie użytkownikowi odpowiedniej stabilizacji stopy oraz sprężystości. Buty, które wykorzystują ją - charakteryzują się niską wagą oraz są odporne na duże obciążenia. Puma stosuje BioRide najczęściej w butach dla sportowców.

Synthetic Nubuck Overlays - elementy na cholewce, które wytwarzane są z syntetycznego nubuku. Zapewniają one zwiększoną wytrzymałość obuwia, a także chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi.

KMS Sock Liner - nowatorska wkładka, dzięki której but idealnie dopasowuje się do stopy

ArchTec - system odpowiedzialny za odpowiednią stabilizację, a także chronienie podbicia stopy.

Damskie obuwie Puma

Jak widać, Puma może pochwalić się całkiem pokaźną listą systemów oraz technologii, których zadaniem jest zwiększenie komfortu użytkowania produkowanych przez nich butów, a także odpowiednia ochrona stóp. Po nowych modelach zauważyć można, że projektanci i technolodzy tej marki nie próżnują i stale starają się zaspokajać potrzeby klientów innowacyjnymi rozwiązaniami.

Warto wspomnieć, że w ofercie naszego sklepu znajdziecie stylowe buty Puma, wykorzystujące wyżej wspomniane technologie.

Zachęcamy również sprawdzić nasz poprzedni artykuł: Marka Puma na przestrzeni lat

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel