Systemy i technologie w obuwiu sportowym Puma

2019-07-08
Systemy i technologie w obuwiu sportowym Puma

Puma to jedna z czołowych firm specjalizujących się w wytwarzaniu profesjonalnego obuwia oraz odzieży sportowej. Produkty tej marki cechują się wysoką jakością oraz wygodą użytkowania, a wszystko to dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów oraz nowatorskich rozwiązań. W dzisiejszym artykule pragniemy zapoznać Was z najpopularniejszymi systemami oraz technologiami, jakie na przestrzeni lat zostały stworzone w punktach technologicznych tej firmy.

Comfort Last – system, którego zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego dopasowania obuwia do stopy, bez względu na jej cechy oraz budowę.

KMS Sock Liner – nowatorska wkładka dopasowująca się do stóp użytkownika

ArchTec – innowacyjny system, który ma na celu zwiększenie stabilności podczas chodzenia. Dba o bezpieczeństwo podbicia stopy, jednocześnie umożliwiając wykonywanie naturalnych ruchów.

EverRide – elastyczna gumowa podeszwa, cechująca się niską wagą oraz odpornością na ścieranie. Jej zadaniem jest zapewnienie wysokiej amortyzacji podczas chodzenia.

Sandwich-Mesh – przewiewna siateczka, którą wykorzystuje się do pokrycia cholewki. Zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza oraz dba o to by stopa nie obcierała się podczas chodu. 

Rock Shield Plate – płytka wykonana z termoplastycznego poliuretanu, którą umieszcza się w środkowej części podeszwy. Najczęściej wykorzystywana w obuwiu górskim, w celu zwiększenia stabilności stopy oraz ochrony przed nierównym podłożem i kamieniami.

EverTrack – rozwiązanie podobne do podeszwy EverRide, lecz znajduje się wyłącznie w tylnej części buta. Gumowa podeszwa zewnętrzna wpływa na zwiększoną trwałość obuwia oraz jego przyczepność do podłoża. Tak jak EverRide jest odporna na ścieranie i zapewnia wysoki komfort użytkowania nawet podczas trudnych warunków.

BioRide – innowacyjne rozwiązanie, które ma na celu zapewnienie użytkownikowi doskonałą sprężystość oraz stabilizację podczas chodzenia. Buty Puma wykorzystujące BioRide wyróżniają się niebywale niską wagą, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej trwałości.

buty Puma - basket

Synthetic Nubuck Overlays
– elementy wytwarzane z syntetycznego nubuku, których zadaniem jest zwiększenie trwałości obuwia oraz ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Elementy odblaskowe – Puma znana jest z umieszczania elementów odblaskowych, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas treningów po zmroku.

DuoCell – umieszczana pod piętą komora, w której znajduje się powietrze. Zapewnia doskonałą amortyzację w sportowym obuwiu Puma.

IdCell – system, który jest bardzo zbliżony do DuoCell, z tym że jest on umiejscawiany zarówno z przodu, jak i z tyłu obuwia. Podobnie jak DuoCell dba o wysoki poziom amortyzacji  oraz neutralizuje wstrząsy powstające podczas chodzenia.

OrthoLite – wkładka antybakteryjna, która znaleźć można także w obuwiu sportowym od innych producentów.

Mamy nadzieję, że powyższy wpis okazał się dla Was interesujący oraz dowiedzieliście się z niego wielu ciekawych informacji. Warto wspomnieć, że w ofercie sklepu Yessport znajdziecie obuwie Puma, które wyposażone jest w opisywane przez nas rozwiązania.

Jeśli jeszcze nie widziałeś, to koniecznie sprawdź nasz poprzedni wpis: Historia modelu Nike Air Max 90 

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel