Systemy i technologie w obuwiu od firmy Reebok

2019-08-07
Systemy i technologie w obuwiu od firmy Reebok

Firma Reebok to bez wątpienia jeden z czołowych producentów obuwia oraz odzieży sportowej na świecie. W swoich produktach stosuje nowoczesne rozwiązania, które sprawiają że są one wygodne oraz trwałe. W dzisiejszym wpisie chcemy zapoznać Was z najpopularniejszymi systemami i technologiami, powstałymi na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat w laboratoriach Reebok’a.

Smoothfit - nowatorski materiał, którego zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego dopasowania obuwia do stopy, a także zwiększenie komfortu podczas chodzenia. Dzięki wykorzystaniu Smoothfit firma Reebok mogła pozwolić sobie na usunięcie szwów z wnętrza butów, co sprawia że użytkownik nie musi martwić się o obtarcia oraz odciski. 

Transition Bridge - system, który ma na celu zapewniać odpowiedni poziom stabilizacji. Wpływa on także na zwiększenie kontroli nad stopami podczas biegania. Istotą Transition Bridge jest stabilizujący, plastikowy mostek umieszczony w podeszwie. Swoje zastosowanie znajduje głównie w obuwiu przeznaczonym do biegania po nierównej nawierzchni. 

Kinetic Fit - elastyczne panele, które umieszczone w obuwiu sprawiają, że dostosowuje się ono do kształtu stopy podczas biegania, bez względu na jej budowę. Umożliwia wykonywanie naturalnych ruchów oraz wpływa na zwiększony komfort użytkowania.

DMX Shear - system amortyzujący, wpływający na niwelowanie wstrząsów powstających podczas użytkowania obuwia. Podczas kontaktu stopy z podłożem, dzięki DMX Shear powstająca energia jest rozkładana zarówno w pionie, jak i poziomie. System ten chroni stawy i więzadła przed kontuzjami, a obuwie sportowe wyposażone w niego cechuje się niesamowitą wygodą.

buty reebok

DMX Ride - specjalna wkładka wykonana z pianki poliuretanowej, której zadaniem jest zapewnienie wysokiej amortyzacji oraz zwiększenie komfortu podczas biegania. Wewnętrzna strona wkładki DMX Ride jest miękka i dba o wygodę, z kolei zewnętrzna - sztywna, ma na celu zapewniać odpowiednią stabilizację stopy podczas ćwiczeń.

ZigTech - innowacyjna podeszwa, która przenosi na front energię powstającą podczas kontaktu pięty z podłożem - ma to na celu zwiększenie siły wybicia oraz zmniejszenie wysiłku ponoszonego przez łydki, ścięgna oraz więzadła.

Ortholite - technologia ta co prawda nie jest stworzona przez firmę Reebok, lecz bardzo często można spotkać ją w ich obuwiu. Istnieje ona pod postacią wkładki wykonanej z pianki PHU, która posiada liczne właściwości antybakteryjne. Jej zadaniem jest niwelowanie brzydkich zapachów, a także ochrona przed powstawaniem pleśni wewnątrz butów.

Jak widać, firma Reebok może pochwalić się wieloma ciekawymi rozwiązaniami, które wzbogacając obuwie sportowe, sprawiają że jest ono wygodne oraz chroni przed kontuzjami.

Na zakończenie warto dodać, że w ofercie sklepu Yessport znajdziecie buty Reebok, w których zastosowano część z wymienionych powyżej technologii lub systemów.

Zachęcamy Was także do zapoznania się z naszym poprzednim artykułem: Historia linii Adidas EQT

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel