Systemy i technologie w butach New Balance

2019-06-24
Systemy i technologie w butach New Balance

New Balance to założona w 1906 roku w Bostonie firma, która początkowo zajmowała się wyłącznie produkcją wkładek do robotniczych butów, mających za zadanie zapewnić komfort ich użytkownikom. Z biegiem czasu oferta produktowa marki rozwinęła się i zaczęła ona dostarczać obuwie o oryginalnym wyglądzie, cechujące się wysoką jakością. Obecnie New Balance to jeden z czołowych brandów, specjalizujących się w produkcji butów sportowych. W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć Wam najpopularniejsze systemy, jakie na przestrzeni lat powstały w punktach technologicznych wspomnianego przedsiębiorstwa.


C-Cap – wkładka wykonana ze specjalnej pianki, profilowana przy pomocy wysokiego ciśnienia. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej amortyzacji, przy zachowaniu jak najniższej wagi buta.

Stability Web – technologia stworzona po to aby wspierać stabilizację, szczególnie w obszarze śródstopia.

Abzorb – system, który wpływa na absorpcję wstrząsów powstających podczas chodzenia. Ma postać pianki z polimerowym elementem, który stosuje się wewnątrz. Jego zadaniem jest pochłanianie oraz rozpraszanie energii. Buty New Balance, w których stosuje się Abzorb cechują się doskonałą amortyzacją.

Abzorb EX – kolejna wersja pianki Abzorb, w której nowością jest przestrzeń wypełniona powietrzem. Aby ochronić ją przed uszkodzeniem, jest osłaniana przez specjalne, termplastyczne tworzywo.

Abzorb SBS – najnowsze wydanie pianki Abzorb, które stosowane jest w dużej części obuwia New Balance. Różnica pomiędzy Abzorb SBS, a poprzednikami jest widoczna w jakości. Pianka ta wyróżnia się większą wytrzymałością, a także jest odporna na deformację.

N-Fuse – nowatorska pianka, umieszczana w tylnej części buta. Ma na celu ochronę obszaru pięty, poprzez pochłanianie energii powstającej w wyniku kontaktu stopy z podłożem.

NB Zip – są to specjalne, termoplastyczne elementy, które mają za zadanie amortyzować stopę. Co ciekawe są umieszczane w różnych miejscach w bucie, tak by zapewnić użytkownikowi maksymalną sprężystość i wygodę użytkowania.

Lightining Dry – jest to oddychający materiał, który wpływa na cyrkulację powietrza. Jest wykorzystywany w obuwiu sportowym, aby odprowadzać nadmiar wilgoci na zewnątrz.


najlepsze new balance

Jak widzicie, firma New Balance ma się czym pochwalić, jeśli chodzi o zaawansowane technologie. Warto dodać, że jej technolodzy nie spoczywają na laurach, lecz sukcesywnie opracowują nowe systemy, tak by ich produkty spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W ofercie sklepu Yessport znajdziecie najlepsze modele New Balance, w których zastosowano część z wyżej wymienionych rozwiązań.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, sprawdź koniecznie nasz poprzedni: Historia modelu Adidas Stan Smith

 

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel