Sprzęt do ćwiczeń w domu

2020-04-21
Sprzęt do ćwiczeń w domu

Nie ma wątpliwości co do tego, że na przestrzeni ostatnich kilku lat oferta akcesoriów i sprzętów do ćwiczeń w domu znacząco się rozwinęła. Do zalet takiego trenowania zaliczyć można między innymi oszczędność czasu oraz pieniędzy, które należy przeznaczać na karnety na siłownie. W dzisiejszym wpisie chcemy zapoznać Was ze sprzętem, w który można niskim nakładem finansowym wyposażyć swój domowy kącik sportowy.

Hantle Kettlebell

Ketle to niezykle popularne w dzisiejszych czasach przyrządy do ćwiczeń, które można uznać za stosunkowo nowy wynalazek. Znaleźć je można zarówno na siłowni, jak i w każdym klubie fitness. Mało kto wie, że historia pierwszych sprzętów tego typu sięga czasów starożytnej Grecji. Ćwiczenia z wykorzystaniem hantli Kettleball wzmacniają mięśnie grzbietu oraz serce. Sesje treningowe z tym przyrządami pozwalają także, w krótkim czasie zrzucić zbędne kilogramy. Do ich głównych zalet zaliczyć można między innymi to, że dzięki niewielkim rozmiarom można z nimi ćwiczyć w zasadzie wszędzie. Wystarczy nieco wolnej przestrzeni i.. determinacji. Trening z tymi specyficznymi hantlami pozwala spalić ponad tysiąc kalorii w ciągu 45 minut! Wszystko to dzięki dużej sile oporu. Jeśli lubisz treningi siłowe i oporowe to hantle Kettleball z pewnością przypadną Ci do gustu, zwłaszcza że nie należą do drogich sprzętów.

Piłka lekarska

Kolejnym sprzętem do ćwiczeń w domu, który pozwoli Ci ukształtować dobrą sylwetkę jest dobrze znana z czasów szkolnych - piłka lekarska. Wykorzystać ją można jako doskonałe narzędzie do treningu ogólnorozwojowego i oporowego. W internecie znaleźć można szereg prostych ćwiczeń z piłką lekarską, które nadadzą ciału prawidłowy kształt oraz wzmocnią jego budowę. Ta charakterystyczna piłka pozwala zadbać także o kręgosłup oraz jego oplot mięśniowy. 

Skakanka

Chyba każdy zgodzi się z tym, że skakanka to najprostsza na świecie maszyna do wykonywania treningu kardio. Składa się ona ze sznurka, który łączy dwie rączki. Dzięki niej, w łatwy sposób można pozbyć się zbędnych kilogramów. Skakanka to tani przyrząd, który schować można do szuflady. Niewielkie rozmiary, prosta konstrukcja i stosunkowo łatwa obsługa sprawia, że trening z jej wykorzystaniem jest jednym z najpopularniejszych domowych ćwiczeń. Regularne skakanie pozwoli Ci zwiększyć wytrzymałość organizmu, poprawi Twoją koordynację, szybkość i równowagę. Dodatkowo - skakanka zapewnia ogromną dawkę przyjemności!

Taśmy oporowe

Taśmy treningowe, zwane także rehabilitacyjnymi czy oporowymi to kolejne tanie dodatki do ćwiczeń, w które warto wyposażyć swój dom. Dzięki niewielkim rozmiarom można je zabrać w zasadzie wszędzie. Mają one nieoceniony wpływ na rehabilitację po przebytych kontuzjach oraz stanowią doskonałe akcesoria ćwiczeniowe. Występują one w różnych odmianach, co pozwala dobrać siłę oporu do swoich preferencji. Taśmy w domowym treningu może wykorzystać każdy. W celu uzyskania większego obciążenia, można stosować kilka taśm w tym samym momencie. Stanowią one lżejszą formę treningu oporowego niż hantle, lecz pozwalają pracować także innym partiom ciała. Dzięki nim można zwiększyć elastyczność tkanek oraz pracować nad rozluźnieniem mięśni.

sprzęt do ćwiczeń w domu

Jak widzisz sprzęt do ćwiczeń w domu wcale nie musi być drogi oraz zajmować wiele miejsce. Opisane powyżej akcesoria pozwolą Ci zadbać o różne partie ciała bez wychodzenia z domu. Należy wspomnieć też o tym, że bez względu na to gdzie ćwiczysz, warto jest zadbać o wysokiej jakości, przewiewną odzież i buty sportowe

Polecamy sprawdzić także nasz poprzedni artykuł: Jak przygotować się do ćwiczeń fizycznych?
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel