Snapback vs Fullcap. Czym się różnią?

2020-03-10
Snapback vs Fullcap. Czym się różnią?

Moda miejska to nie tylko stylowe obuwie sportowe i odzież, to także oryginalne akcesoria i dodatki. Spośród nich wymienić można na przykład czapki z daszkiem. W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić Wam najważniejsze różnice pomiędzy czapkami typu Snapback i Fullcap. Zapraszamy do lektury!

Historia pierwszych bejsbolówek

Z pewnością nie raz spotkałeś się z określeniem bejsbolówka w odniesieniu do czapki z daszkiem. Otóż nazwa ta nie jest przypadkowa, gdyż pierwsze nakrycia głowy tego typu nosili właśnie gracze popularnego w ameryce sportu - baseball’u. Za drużynę, która rozpropagowała ten element odzieży uznaje się The Brooklyn Excelsiors pochodzącą z Nowego Jorku. Jej zawodnicy nosili czapki nie ze względów estetycznych, a praktycznych. Pozwalały one bowiem skutecznie chłonąć pot oraz chroniły przed promieniami słonecznymi. Dzięki nim, sportowcy mogli grać bez obaw o to, że nie zauważą piłki ze względu na mocne, rażące w oczy słońce. W ślad za składem The Brooklyn Excelsiors szybko poszły kolejne drużyny, dla których czapki z daszkiem stały się jednym z podstawowych elementów ubioru. Warto dodać, że klasyczne bejsbolówki do dnia dzisiejszego są chętnie noszone nie tylko przez sportowców. Na przestrzeni lat, na rynku pojawiły się nowe modele, które odbiegają swoją formą od pierwszych czapek z daszkiem. Niezwykłą popularnością w czasach dzisiejszych cieszą się snapbacki oraz full capy.

Różnice pomiędzy full capem a snapbackiem

Full capy to czapki wyposażone w szeroki, płaski daszek. Są głębsze niż bejsbolówki i zazwyczaj nie posiadają regulacji. Właśnie dlatego występują w różnych rozmiarach. Przed dokonaniem zakupu full capa koniecznie zmierz obwód swojej głowy, tak byś nie był rozczarowany gdy kurier dostarczy Ci za małą lub za dużą czapkę. Tego typu nakrycia głowy pojawiły się w latach 90’ i były popularne głównie w środowiskach hip hopowych.

czapka full cap

Snapback to czapka, która łączy w sobie cechy full capów oraz klasycznych bejsbolówek. Modele te również posiadają szeroki daszek, lecz często jest on nieco bardziej zakrzywiony niż w przypadku full cap’a. Kolejną różnicą jest regulacja, dzięki której można dopasować rozmiar do wielkości głowy. Rozwiązanie to sprawia, że snapbacki są uniwersalne i jeden produkt może być odpowiedni dla osób posiadających różne obwody głowy.

czapka snapback

Mamy nadzieję, że powyższy wpis przypadł Wam do gustu oraz wiecie już jakie są główne różnice pomiędzy full capem a snapbackiem. Warto dodać, że w ofercie sklepu Yessport dostępnych jest wiele ciekawych i oryginalnych czapek z daszkiem. 

Polecamy sprawdzić także nasz poprzedni wpis: Ciekawostki na temat Air Jordan 1Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel