Puma suede - sprawdź czy wiesz wszystko o tym kultowym modelu

2019-02-12
Puma suede - sprawdź czy wiesz wszystko o tym kultowym modeluWiele legendarnych butów produkowano z zamysłem wykorzystania ich w sporcie. Tak samo było w przypadku tego modelu. Na początku swojego istnienia, czyli pod koniec lat 60., Suede były kojarzone jako wygodne buty do biegania po twardej powierzchni. W latach 70. obuwie to było promowane przez gwiazdy sportowe, takie jak sprinter Tommy Smith czy koszykarz Walt Frazier. W latach 80. Suede zostały docenione przez środowiska hip-hopowe, a szczególnie tancerzy breakdance, traktujących te buty jako obuwie treningowe. Warto wspomnieć o tym, że model ten pojawił się w wielu filmach oraz serialach, m.in. w klasyce gatunku “Beat Street” z 1984 roku oraz “Get down”, wypuszczonym przez firmę Netflix w 2016 roku.
Puma Suede Classic x Chain klasyczne sneakersy

Nowojorski styl uchwycony na fotografiach

W latach 80. Puma Suede ponownie stanęły na piedestale mody ulicznej. Wszystko to dzięki sesji, którą wykonał znany fotograf - Jamel Shabazz. Mieszkający na Brooklynie artysta wykonał zdjęcia na których uchwycił przy pomocy swojego obiektywu nowojorczyków i ich charakterystyczny, oryginalny styl ubioru. Oczywiście wszyscy fotografowani modele oraz modelki na swoich nogach mieli ubrane wspomniane wcześniej buty marki Puma. Co ciekawe, po wielu latach firma Puma ponownie zaprosiła Jamela Shabazza do współpracy. Tym razem fotograf uwiecznił na zdjęciach gwiazdy takie jak Kylie Jenner, YesJulz, rapowy duet Rae Sremmurd oraz Young Thuga. Pozowali oni w różnych wersjach kolorystycznych Suede’ów.

Warto wspomnieć o tym, że Puma Suede to model uniseksowy i sprawdzi się doskonale w stylizacjach zarówno męskich, jak i damskich. Z biegiem czasu but ten ewoluował i pojawiły się jego różne wydania, takie jak np. Buty Puma Suede Platform lub Buty Puma Suede Heart Celebrate. Wiele rodzajów tego kultowego modelu od firmy Puma znajdziecie w naszej ofercie.
Damskie sneakersy Puma Suede Heart Celebrate

Mamy nadzieję, że artykuł ten przypadł Wam do gustu oraz poznaliście dzięki niemu kilka nowych, nieznanych dotychczas faktów. Zachęcamy do sprawdzenia naszego poprzedniego artykułu: BUTY CROCS - FENOMEN KONTROWERSYJNEGO, KULTOWEGO OBUWIA

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel