Najpopularniejsze systemy i technologie od firmy Asics

2019-08-13
Najpopularniejsze systemy i technologie od firmy Asics

Asics to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych marek dostarczających profesjonalne buty biegowe. Firma ta oprócz dbania o wysoką estetykę, w swoich produktach umieszcza także innowacyjne rozwiązania, które sprawiają że ich obuwie sportowe jest niezwykle wygodne. W dzisiejszym artykule pragniemy przedstawić Wam najpopularniejsze systemy oraz technologie stworzone na przestrzeni lat przez Asics.

FluidRide – jest to rozwiązanie, które polega na mocowaniu różnych materiałów amortyzujących jeden do drugiego. FluidRide oraz jego warstwowa struktura wpływa na zwiększenie amortyzacji podczas użytkowania obuwia, co z kolei przekłada się na wygodę.

Trusstic – jest to mostek wykonany z tworzywa sztucznego, który umieszcza się w środku podeszwy. Jego zadaniem jest ograniczanie skrętnych ruchów buta oraz nadmiernej pronacji. Trusstic występuje w kilku odmianach, spośród których wymienić można m.in. guidance trusstic neutral, guidance trusstic structured, a także mediales trusstic.

Impact Guidance System – jest oznaczeniem tego, z jak bardzo zaawansowanym technologicznie butem masz do czynienia. Jeśli buty które przeglądasz posiadają oznaczenie I.G.S to możesz mieć pewność, że będą one charakteryzować się wysokim poziomem amortyzacji oraz stabilizacji stopy.

Clutch Counter – specjalny zapiętek, który sprawia że obuwie jest jeszcze bardziej dopasowane do stopy. Clutch Counter w zależności od modelu występuje w różnych formach.

EVA – jest to specjalna pianka, na którą składają się kopolimerem etylenu oraz octan winylu. Jej zadaniem jest zapewnienie amortyzacji na wysokim poziomie. 

SpEVA – unowocześniona pianka EVA, która wykazuje się jeszcze lepszymi właściwościami amortyzującymi. Występuje w różnych stopniach twardości.

Rock Protection Plate – specjalna płytka, która umieszczana jest w podeszwie w celu chronienia stóp przed urazami. Rock Protection Plate to rozwiązanie, w które wyposażane jest głównie obuwie trekkingowe.

AHAR – nowatorska technologia, która ma postać węglowej gumy służącej do wzmacniania bieżnika obuwia.

AHAR+ – nowsza wersja technologii AHAR. Zmiany dopatrzeć się można w niższej wadze oraz tym, że węglowa guma jest dodatkowo wypełniona pęcherzykami powietrza.

Duomax – jest to technologia, która odpowiada za odpowiednią stabilizację nadpronacji. Występuje pod postacią twardego elementu, który umieszczony jest w podeszwie. Obuwie Asics wyposażone w Duomax zapobiega wykonywaniu nieprawidłowych ruchów stóp.

Dynamic Duomax – rozwiązanie podobne do klasycznego Duomax, z tym że w tym przypadku element stabilizujący jest nieco bardziej elastyczny oraz nie wpływa aż tak bardzo na ruchy stóp.

GEL – najlepszy system amortyzujący, w jaki zaopatrywane jest obuwie Asics. Istnieje pod postacią żelowych elementów umieszczanych w różnych miejscach. Technologia GEL została opisana bardziej szczegółowo w jednym z naszych wpisów.

obuwie asics

SOLYTE – nowsza odsłona pianki EVA, która jest lżejsza od swoich poprzedników. SOLYTE podobnie jak SpEVA spotkać można w różnych wariantach, które wyróżniają się różnym stopniem twardości.

FlyteFoam – pianka, w którą wyposażane jest obuwie Asics w celu zapewnienia odpowiedniej amortyzacji. Jest lżejsza od pianki EVA oraz SOLYTE.

Jak widać marka Asics może pochwalić się bogatą kolekcją systemów oraz technologii, które sprawiają że ich obuwie jest nie tylko stylowe, ale także niesamowicie wygodne.

Jeśli powyższy wpis Cię zaciekawił, koniecznie sprawdź także nasz poprzedni artykuł: Historia obuwia Nike Air Huarache

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel