Najlepsze buty sportowe na siłownię

2018-11-12
Najlepsze buty sportowe na siłownięSiłownia to bardzo ogólnikowe określenie sali gimnastycznej, a rodzajów obuwia, które może okazać się w tym miejscu przydatne, jest niezwykle duża liczba. Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju treningu, który zamierzamy wykonać, ponieważ jeśli będą to ćwiczenia siłowe, to doskonale sprawdzą się buty dla ciężarowców. W przypadku ćwiczeń kulturystycznych najlepszym wyborem będzie coś lekkiego z płaską podeszwą, jak np. trampki. Na fitness idealne będą produkty z doskonale dopracowaną wentylacją, a na cardio lub interwały niezbędna jest poprawna amortyzacja. W naszym dzisiejszym wpisie poznacie, naszym zdaniem, najlepsze buty sportowe na siłownię.

Buty sportowe na siłownię - jakie są najlepsze?

By lepiej można było zrozumieć zaistniałą sytuację, podzielimy wszystkie możliwości na poszczególne kategorie i przedstawimy opcjonalne produkty – w ten sposób chcemy zaprezentować Wam asortyment, dzięki któremu będziecie mogli maksymalizować swoje wyniki sportowe, bezpieczeństwo i komfort podczas ćwiczeń.

Trening siłowy – dla amatorów i zaawansowanych

Martwy ciąg, przysiad i wyciskanie na płaskiej ławce. Są to trzy podstawowe boje, w których obciążenie często sięga rekordowych wartości. Warto więc postawić na maksymalną stabilizację, która zapewni Wam bezpieczeństwo. Obuwie posiadające systemy amortyzacji może okazać się bardzo niebezpieczne, gdy na barkach będzie znajdować się sztanga z 150-200 kg obciążenia – stabilizujące obuwie dla ciężarowców będzie wtedy niemal niezbędne. Gwarantuje ono także mocne usztywnienie stopy i poprawne ustawienie pięty dzięki podbitej podeszwie.

Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę, to wystarczą Ci klasyczne buty sportowe. Bardzo popularny do biegania model Asics Stormer 2 T843N 001 to doskonały przykład obuwia, które sprawdzi się podczas treningu rekreacyjnego.

Buty Asics Stormer 2 T843N 001

Cardio – rowerek, bieżnia, stepper itp.

Jeśli decydujesz się na spacer pod górę na bieżni, bieganie lub skakankę, warto wybrać obuwie do biegania, które świetnie amortyzuje wibracje. Jeśli planujesz tego typu aktywność po treningu siłowym, to koniecznością będzie zmiana butów na inne, by cieszyć się maksymalnym komfortem, zabezpieczając jednocześnie Twoje stawy, mięśnie i kości. Jakie będą najlepsze buty sportowe na siłownię do tego typu treningu?

Biorąc pod uwagę, że siłownia jest zazwyczaj wyposażona w bieżnie, które posiadają systemy przejmujące energię podczas użytkowania, i miękkie maty na salach treningowych fitness, to obuwie może być nieco mniej zaawansowane niż to stosowane przy biegach po utwardzonych powierzchniach (np. Columbia Ventrailia BM1753 033). Doskonałym wyborem będzie nieco bardziej niskobudżetowy model obuwia sportowego, jakim jest Asics Nitrofuze 2 T7E3N 9097 w niesamowicie atrakcyjnej cenie.

Buty Asics Nitrofuze 2 T7E3N 9097Powyższe produkty idealnie sprawdzą się także na salach typu crossfit, które ostatnimi czasy stają się totalnym hitem i można nawet powiedzieć, że są one oblegane przez klientów. Trening funkcjonalny to także wspaniała przygoda, która poprawi nie tylko Twoją sylwetkę, ale także kondycję, sprawność i wytrzymałość – warto więc stawiać na buty, które wpłyną na poziom wyników i frajdy. Szukaj czegoś lekkiego, co gwarantuje wyjątkową wentylację – ze swojej strony możemy zaproponować Merrell Vapor Glove 3 J09677.

Buty Merrell Vapor Glove 3 J09677

Nie zapomnij o prysznicu po treningu!

Bywając na siłowni, uprawiając sport i regularnie ćwicząc, nie możesz zapominać o prysznicu oraz wyposażeniu, które pozwoli Ci na komfortowe wykąpanie się i odświeżenie. Klapki pomogą nie tylko uchronić Cię od kontaktu z zimną posadzką, ale także mogą pomóc w walce z różnymi chorobami skórnymi, które przenoszone są w takich miejscach – niestety, nawet sterylne baseny (gdzie czuć chlor w powietrzu) nie mogą zawsze wykluczyć wszystkich bakterii.

Jeśli wybierać klapki, to tylko te wygodne i stylowe, np. Adidas Adilette Shower AQ1702.

Buty Merrell Vapor Glove 3 J09677


A jakie Twoim zdaniem są najlepsze buty na siłownię?
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel