Najlepsze buty do biegania po twardej powierzchni

2018-11-05
Najlepsze buty do biegania po twardej powierzchniJogging jest jedną z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. Nic dziwnego, w końcu jeśli chcemy zacząć biegać, wystarczy odpowiednio rozgrzać się przed treningiem, założyć buty, wygodną odzież i możemy startować. Początkowo nie ma problemu z wyposażeniem, gdyż odległości są niewielkie i nie zagrażają naszemu organizmowi – chociaż w przypadku osób z kiepską kondycją, wydawać się może zupełnie inaczej.

Jakie są najlepsze buty do biegania po twardej powierzchni?

Istotne jest także miejsce, w którym dany zawodnik będzie chciał rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Jeśli wybiera on nieutwardzone ścieżki (np. w lasach, parkach itp.), jego stawy, mięśnie i kości są dużo mniej narażone na kontuzje, natomiast podczas sesji na twardej powierzchni szybko mogą ujawnić się różne dolegliwości bólowe. W dzisiejszym artykule zastanowimy się więc, jak wybrać buty do biegania po twardej powierzchni.

Buty dla początkujących

Nie wiesz jeszcze, czy bieganie będzie Twoją życiową pasją i czy zaprzyjaźnisz się z nim na dłużej? Z pewnością nie chcesz także inwestować dużej kwoty w wyposażenie, które wykorzystywane jest przez bardziej zaawansowanych sportowców z doświadczeniem. Nawet dobrze się składa, ponieważ osoby początkujące (których dystans nie przekracza 10 km), po prostu nie potrzebują tak innowacyjnych systemów amortyzacji, jak klienci mierzący się z sesjami trwającymi ponad godzinę – do kilku razy w tygodniu, a czasem nawet dwa razy dziennie.

Panom możemy zaproponować buty do biegania po twardym – model Reebok Sublite Sport AR0133 w kolorze czarnym, natomiast dla Pań posiadamy coś bardziej subtelnego w jaśniejszym odcieniu koloru błękitnego/morskiego, czyli Adidas Rapidarun BY8973. Ich cena jest stosunkowo niska, a wzór na tyle klasyczny, że jeśli bieganie odejdzie szybko w niepamięć, to te modele mogą zostać wykorzystane na setki innych sposobów. Może nie są to produkty z najwyższej półki, jednak gwarantują o wiele lepszą wentylację i mniejszą wagę od popularnych elementów lifestylowych.

Buty Reebok Sublite Sport AR0133 Buty adidas Rapidarun BY8973

Bieganie po górach, lasach i w trudnych warunkach

Coraz częściej można spotkać się z myśleniem, że jogging jest pewną formą ucieczki od technologii i otaczającego nas wielkomiejskiego świata. Tempo życia stało się dla nas zawrotne, a czasem trzeba zebrać myśli, zmęczyć się fizycznie i po prostu pomyśleć, czy wszystko robimy tak, jak sobie to wcześniej zaplanowaliśmy.

Gdzie najlepiej udać się na taką kontemplację? Oczywiście do lasu i w trudno dostępny teren, który swoją drogą stanowi świetne miejsce do biegania, ponieważ otrzymujesz dostęp do większej ilości świeżego powietrza i możesz cieszyć się kontaktem z naturą. Jedyną rzeczą, której naprawdę potrzebujesz w takich miejscach, jest odpowiednie obuwie zabezpieczające Cię przed ewentualnym poślizgiem i innymi zagrożeniami kontuzji. Trzeba też nastawić się na chłodne warunki i dużą ilość wilgoci, więc warto stawiać na takie modele jak: SALOMON SPEEDCROSS PRO 2 398429 w przypadku mężczyzn i SALOMON SPEEDCROSS 4 GORE TEX 383187 dla kobiet.

Buty Salomon Speedcross PRO 2 398429 Buty Salomon SpeedCross 4 Gore Tex 383187

Jak kupować obuwie do biegania?

Jeśli dopiero zaczynasz i profesjonalne obuwie nie jest Ci tak bardzo potrzebne, to potraktuj je jako formę nagrody za osiągnięte cele i motywację do dalszej walki o kolejne stopnie.

Sportowcy, którzy jednak na swoim koncie mają już starty i imponujące sukcesy, muszą brać pod uwagę wiele istotnych czynników. Nie są oni w stanie kupić uniwersalnego produktu, ponieważ na lato będą potrzebować lekkich butów (np. przewiewnych MERRELL VAPOR GLOVE 3 J09681), a na zimę cieplejszych, wyposażonych w warstwę ogrzewającą – na deszczową pogodę jeszcze mogą przydać się nieprzemakalne.

Buty Merrell Vapor Glove 3 J09681Grupę zawodowych biegaczy pozostawimy na razie w spokoju, jednak wrócimy z dużo dłuższymi materiałami, które wyjaśnią jak wybrać profesjonalne buty do biegania po twardej powierzchni.
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel