Korzyści z pływania - czyli po co chodzić na basen?

2020-07-13
Korzyści z pływania - czyli po co chodzić na basen?

Pływanie to aktywność sportowa, dzięki której można poprawić swoją kondycję, pozbyć się zbędnych kilogramów i wymodelować sylwetkę. Dla osób prowadzących siedzący tryb życia stanowi ono doskonałe ćwiczenie, które wzmacnia kręgosłup oraz pozytywnie wpływa na układ krwionośny. Pływanie to także wiele innych korzyści. Jakich? O tym przeczytacie w dzisiejszym wpisie - zapraszamy do lektury!

Jakie korzyści przynosi pływanie?

1. Zapomnij o problemach z plecami

Dzięki regularnemu pływaniu w wodzie będziesz mógł złagodzić lub całkowicie wyeliminować bóle pleców i kręgosłupa. Podczas ćwiczeń w wodzie mięśnie się rozluźniają oraz zwiększa się ruchomość stawów. Aspekty te sprawiają, że nacisk mięśni na kręgosłup jest o wiele mniejszy. Warto dodać, że częste wizyty na basenie mogą stanowić doskonałą alternatywę dla ćwiczeń korekcyjnych. Pływając rozwijamy różne partie ciała oraz kształtujemy prawidłową postawę.

2. Popraw zwinność swojego ciała

Pływając wykonujemy wiele rozmaitych ruchów, dzięki którym poprawia się zwinność ciała. Tak jak wspominaliśmy już wyżej, podczas aktywności w wodzie rozluźniają się mięśnie, dlatego zakres ruchu nóg oraz ramion jest zdecydowanie większy. Jeśli zależy Ci na rozciągnięciu swojego ciała - pływania stanowi ku temu doskonałą okazję. 

3. Pozbądź się zbędnej tkanki tłuszczowej

Podczas pływania nasz organizm intensywnie pracuje, co wpływa pozytywnie na metabolizm. Cykliczne wizyty na pływalni pozwolą Ci spalić nawet 600 kalorii w ciągu godziny. Chyba każdy zgodzi się z tym, że jest to doskonałe rozwiązanie na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej

4. Wzmocnij mięśnie i osiągnij wymarzoną sylwetkę

Dzięki aktywnościom na basenie angażujemy do pracy wiele mięśni. Dzięki temu, że woda wyróżnia się większą gęstością niż powietrze, napotykają one większy opór i tym samym podejmują większy wysiłek. Pływając nie odczuwamy jednak o wiele większej intensywności treningu, a wszystko to dzięki wyporności wody. Należy jednak pamiętać o tym, by pływać różnymi stylami - tylko wtedy równomiernie wzmacniają się różne części ciała.

5. Zredukuj stres i zadbaj o spokój ducha

Pływanie to bez wątpienia jedna z najbardziej relaksujących aktywności sportowych. Poza tym, że jest ono o wiele bardziej bezpieczne niż inne sporty, pozwala wyzwolić dużo endorfin, które jak wiadomo wpływają na dobre samopoczucie. Woda obijająca się o ciało działa na spięte mięśnie niczym masażysta. Kąpiel w wodzie pobudza także krążenie i pozwala się odprężyć.

korzyści z pływania

Mamy nadzieję, że powyższy wpis dostarczył Ci choć kilka nieznanych dotąd informacji na temat pływania i jego zalet. Tę aktywność sportowa polecamy wszystkim tym, którzy pragną osiągnąć wymarzoną sylwetkę w bardzo przyjemny sposób.

Polecamy sprawdzić też nasz poprzedni wpis: Jak się rozciągać przed treningiem?Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel