Korki ze skarpetą czy bez - które sprawdzą się lepiej?

2020-11-02
Korki ze skarpetą czy bez - które sprawdzą się lepiej?

Nie ma wątpliwości co do tego, że przemysł obuwia piłkarskiego na przestrzeni ostatnich 10 lat znacząco się rozwinął i obecnie na sklepowych półkach spotkać możemy szereg produktów różniących się budową oraz zastosowanymi technologiami. Niezwykle ciekawe pod względem konstrukcji są modele wyposażone w specjalną skarpetę. W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić Wam najważniejsze informacje na temat tego typu produktów. 

Buty piłkarskie ze skarpetą - co je wyróżnia?

Obuwie piłkarskie ze skarpetą to unowocześniona wersja klasycznych butów do gry w piłkę nożną, w którym została zastosowana dodatkowa warstwa materiału, sięgająca zazwyczaj nieco ponad kostkę. Jest ona elastyczna i wyróżnia się dobrą przewiewnością. Tego typu rozwiązanie ma za zadanie zapewnić graczom jeszcze lepsze dopasowanie obuwia do kształtu nóg. Dzięki temu mogą oni pewniej wykonywać gwałtowne zwroty, co przekłada się na lepszą skuteczność na boisku. 

Czy warto kupować obuwie piłkarskie ze skarpetą?

Produkty, jakimi są buty piłkarskie ze skarpetą często wybierane są przez graczy z tego względu, że nie obcierają stóp tak jak niejednokrotnie ma to miejsce w przypadku standardowych korków wyposażonych w twardą cholewkę. W obuwiu ze skarpetą obciążenie, które znajduje się pod piętą jest przenoszone właśnie na ten dodatkowy materiał, co sprawia że gracz może liczyć na większą wygodę. Warto dodać, że taka konstrukcja gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa i zmniejsza ryzyko powstania kontuzji stawu skokowego. Do najpopularniejszych modeli, które posiadają specjalną skarpetę zaliczyć można między innymi: korki Adidas Predator oraz Nike Mercurial

Na co zwrócić uwagę kupując buty do piłki ze skarpetą

Podczas przeglądania różnych modeli wyposażonych w skarpetę zwróć uwagę na to, czy została ona zastosowana ze względów funkcjonalnych, czy jedynie czysto wizualnych. W sklepach sportowych znaleźć można bowiem także buty piłkarskie, w których wykorzystano niewielki kawałek materiału, który służyć ma tylko i wyłącznie zapewnieniu stylowego designu. Tego rodzaju obuwie nie będzie wyróżniać się zaletami, które opisywaliśmy powyżej. Skarpety ścięte z jednej strony lub posiadające wgłębienia zagwarantują Ci większy komfort podczas gry, lecz nie będą chronić stóp tak dobrze, jak te które posiadają usztywnienie w dolnej części. Należy wspomnieć także o tym, że rodzaj skarpety nie jest tylko i wyłącznie jedynym aspektem, który warto przeanalizować kupując buty sportowe do piłki nożnej. Istotne jest także uwzględnienie odpowiedniego rodzaju podeszwy, tak by była ona dopasowana do rodzaju podłoża, na którym będziesz trenował. Sprawdź także z jakich materiałów wykonano dany produkt i koniecznie dobierz prawidłowy rozmiar.

buty piłkarskie ze skarpetą

Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogły Ci rozwiać wątpliwości i wiesz już czy wybrać korki ze skarpetą czy bez.

W asortymencie naszego sklepu Yessport, znajdziesz wiele modeli obuwia piłkarskiego ze skarpetą i bez. Oferowane przez nas produkty pochodzą od czołowych producentów i są dostępne w niezwykle okazyjnych cenach!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel