Jakie korki wybrać dla napastnika?

2021-06-11
Jakie korki wybrać dla napastnika?

Chcesz strzelać tyle goli, co Robert Lewandowski czy Lionel Messi? W takim razie musisz pracować nie tylko nad ciągłym doskonaleniem umiejętności, ale też zadbać o strój, który sprzyja progresowi. Szczególnie zwróć uwagę na buty, bo to właśnie one zwiększają zwrotność, przyczepność oraz dokładność strzałów. Dowiedz się, jakie korki dla napastnika sprawdzą się najlepiej i zacznij walczyć o tytuł króla strzelców!

Co zapewniają korki dla napastnika?

Komfort podczas gry

Bez względu na to, ile czasu spędzasz na boisku, to i tak kluczowe jest to, aby korki zapewniały Ci maksymalny komfort. Dzięki temu masz pewność, że obuwie nie stanie się dodatkowym czynnikiem, zwiększającym zmęczenie. Szczególnie jest to istotne, gdy istnieje możliwość rozegrania nie tylko podstawowego czasu gry, ale również dogrywki, a potem konkursu rzutów karnych. W takim przypadku musisz mieć świeże nogi, bo to właśnie one są tak istotne u każdego napastnika. Dlatego regularnie oceniaj stan obuwia – wkładek, podeszwy czy cholewki.

Możliwość przyspieszenia

Nie tylko Twoja motoryka, siła, zwinność, wzrost czy predyspozycje fizyczne wpływają na szybkość, z jaką możesz poruszać się po boisku. W końcu ogromne znaczenie mają też buty piłkarskie. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jakie korki dla napastnika sprawdzą się najlepiej, to wybierz takie, zwiększające Twoją prędkość na boisku. Szczególnie jest to ważne, jeśli Twój zespół często gra z kontry. W takim przypadku dobra reakcja w połączeniu z szybkością i celnością mogą zapewnić drużynie zwycięstwo, a Ciebie wpisać na listę strzelców. Zastanawiasz się, czym dokładnie wyróżniają się takie buty? Kluczowa jest ich budowa i kształt, który jest bardziej aerodynamiczny. Dzięki temu z mniejszym trudem pokonujesz większe dystansy.

Łatwość zwrotów i dryblingów

Leo Messi to jeden z najlepszych napastników w historii piłki nożnej, a na jego przykładzie jeszcze lepiej możesz dostrzec, jak ważny jest drybling, poruszanie się z piłką oraz szybkie zwroty. Nawet w jego przypadku nie jest to jedynie zasługa wysokich umiejętności i ciągłej pracy. Kluczowe znaczenie mają też specjalne buty dla napastników, które zwiększają przyczepność do podłoża, a zarazem umożliwiają szybką zmianę pozycji i wykonanie ostrych zwrotów. W takich butach cechą charakterystyczną jest specyficzne rozłożenie korków – zupełnie inne niż u pomocników czy obrońców. Dzięki temu nie dasz się ograć przeciwnikom, skorzystasz z mniej standardowych rozwiązań, a przede wszystkim wykonasz udane dryblingi i zwroty. Jednocześnie skutecznie minimalizujesz ryzyko poślizgnięcia się czy upadku, co mogłoby doprowadzić Cię do kontuzji – szczególnie w trakcie deszczu.

Większa precyzja strzałów

Celne strzały w światło bramki – właśnie tym karmią się napastnicy i dokładnie na tym polega ta praca. Dlatego kluczowe jest ciągłe rozwijanie umiejętności strzeleckich. Oprócz doskonalenia się zadbaj także o odpowiednio zbudowane buty, które są przeznaczone właśnie dla napastników. W takim przypadku korki często mają delikatnie poszerzoną i wydłużoną cholewę, co skutecznie zwiększa moc strzałów, a Ty w ten sposób utrudniasz bramkarzom reakcję czy próbę obrony. Jeśli dodasz do tego odpowiednią moc i celność, to na pewno będziesz zadowolony z osiągniętego wyniku, a przede wszystkim z liczby strzelonych bramek. 

Ochrona stopy

W trakcie gry buty nie mogą stanowić dla Ciebie obciążenia. W końcu takie korki dla napastnika mają stać się drugą stopą, ochraniającą palce i pięty, które są narażone na uszkodzenia przez ciągły kontakt z przeciwnikiem. Dlatego tak istotne jest to, abyś stawiał na obuwie wykonane z trwałej tkaniny – zazwyczaj jest to skóra lub materiał syntetyczny. Dzięki temu zyskasz solidne korki, co na pewno ułatwi Ci grę. Zwróć także uwagę na to, że lekki materiał w połączeniu z trwałą konstrukcją i mocnymi korkami, to najlepszy przepis na celne strzały. W takim przypadku liczy się każdy detal, a jednym z nich jest właśnie rodzaj oraz stan obuwia.

Jakie korki dla napastnika? 3 najpopularniejsze modele

Puma Future

Model korków Puma Future jest szczególnie uwielbiany przez Luisa Suareza oraz Antoine Griezmanna. Statystyki najlepiej pokazują, że te buty stanowią skuteczną broń tych napastników. Szczególna w tym zasługa dowolnego systemu sznurowania oraz idealnego dopasowania do stopy.

Adidas Nemezis

Adidas Nemezis to model wybierany przez Leo Messiego, co jest najlepszym potwierdzeniem jakości tych korków. Napastnicy kochają to obuwie przede wszystkim za specyficzny kołnierz i niestandardowy kształt cholewki – doskonale przylega do stopy, a jednocześnie stabilizuje kostkę.

Nike Phantom

W przypadku Nike Phantom kluczowe znaczenie ma asymetryczne ułożenie sznurowadeł, a także kształt cholewki. Dzięki temu zyskujesz idealnie gładką powierzchnię do przyjęcia piłki. Jednocześnie nie tracisz siły i precyzji.

Sprawdź również:

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Zamknij
pixel