Jaki impregnat do butów wybrać?

2020-10-16
Jaki impregnat do butów wybrać?

Kupując nowe obuwie na jesień lub zimę warto jest wyposażyć się od razu w dobry impregnat, który pozwoli Ci odpowiednio je zakonserwować i przygotować do użytkowania. W dzisiejszym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tego, czym tak naprawdę jest impregnowanie butów oraz jak wybrać najlepszy środek do konkretnego rodzaju obuwia. Życzymy miłego czytania!

Czym jest impregnacja obuwia?

Impregnowanie butów to nic innego, jak zabezpieczenie wierzchniej warstwy przed wodą oraz innymi czynnikami, które mogą mieć bezpośredni wpływ na uszkodzenie. Dobór odpowiedniego środka oraz zastosowanie się do zaleceń producenta podczas impregnacji może znacząco przedłużyć żywotność Twojego obuwia. Warto jednak już w tym miejscu wspomnieć o tym, że nie wszystkie buty wymagają impregnacji. Nie ma najmniejszego sensu konserwować modeli letnich, takich jak np. trampki Converse. Bardzo rozsądnie jest jednak zaimpregnować obuwie trekkingowe i zimowe, które często przychodzi nam użytkować podczas deszczowej lub śnieżnej pogody.

Kiedy impregnować buty?

Tak jak pisaliśmy już we wstępie tego wpisu, buty najlepiej jest impregnować zaraz po zakupie, jeszcze przed pierwszym wyjściem. Zabieg taki sprawi, że Twoje obuwie od samego początku będzie chronione. Pamiętaj jednak o tym, że impregnat z czasem traci swoje właściwości, dlatego warto regularnie powtarzać proces konserwacji. Jeśli zewnętrzna część Twoich butów nasiąka to jest to sygnał, że powinieneś ponownie użyć środka do impregnacji. Woda na dobrze zaimpregnowanym obuwiu powinna tworzyć bowiem krople, które po nim spływają, a nie wpajają się w materiał. Chcąc zakonserwować używane buty, zacznij od dokładnego wyczyszczenia materiału, w przeciwnym wypadku impregnacja może okazać się nieskuteczna.

Jaki impregnat sprawdzi się najlepiej?

Jeśli chodzi o dobór odpowiedniego impregnatu do butów to najważniejszą kwestią podczas zakupu jest zwrócenie uwagi do jakiego rodzaju obuwia jest dedykowany dany środek. W sklepach z butami spotkać się można z wieloma produktami, które są przeznaczone do różnych materiałów. Jeśli nie jesteś pewien, czy dany impregnat sprawdzi się w przypadku posiadanego przez Ciebie obuwia, zapoznaj się z informacjami, które załącza producent. Jeśli na opakowaniu nie znajdziesz żadnych zaleceń na temat użytkowania, warto jest skorzystać z porady pracownika sklepu który z pewnością poleci Ci skuteczny i dobrze dopasowany preparat. Na szczególną uwagę zasługują uniwersalne specyfiki w spray’u, które wyróżniają się niezwykle prostą aplikacją.

zaimpregnowane buty

Zastosowanie się do powyższych wskazówek, z pewnością sprawi że Twoje obuwie będzie chronione przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych, przez co posłuży Ci przez dłuższy czas. Warto dodać, że wysokiej jakości środki do pielęgnacji obuwia, takie jak np. impregnat SOFSOLE są dostępne w asortymencie naszego sklepu YesSport.

Polecamy sprawdzić też nasz poprzedni artykuł: Jak dbać o białe buty, by utrzymać je w czystości?Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel