Jak wybrać piłkę do piłki nożnej?

2020-09-07
Jak wybrać piłkę do piłki nożnej?

Nie ma wątpliwości co do tego, że piłka nożna jest jednym z najbardziej popularnych sportów na całym świecie. Tego typu aktywność sportowa jest uwielbiana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Do udanej gry wystarczy tylko zebrać odpowiednią ilość osób, boisko z dwiema bramkami oraz piłka. W dzisiejszym artykule chcemy zapoznać Was z kilkoma wskazówkami, które pomogą Wam dobrać najlepszą piłkę do piłki nożnej. 

Zwróć uwagę na rozmiar i wagę

Jednym z najważniejszych aspektów na który należy zwrócić uwagę podczas zakupu piłki do piłki nożnej jest rozmiar oraz waga danego modelu. Najpopularniejsze produkty tego typu są przeznaczone do gry na otwartej przestrzeni oraz cechują się obwodem wynoszącym około 70 centymetrów. Waga takich piłek wynosi najczęściej 400 gram. Do gry w futsal, czyli piłkę nożną na hali stosuje się piłki nieco mniejsze - o średnicy 60 centymetrów. 

Postaw na wysokiej jakości produkty

Na piłce do piłki nożnej nie należy oszczędzać, ponieważ jak wiadomo jest to produkt mocno eksploatowany podczas gry. Niskiej jakości piłki mogą nie przetrwać próby czasu, dlatego polecamy wybierać artykuły pochodzące od znanych i szanowanych firm. Na szczególne wyróżnienie zasługują tutaj producenci tacy jak Nike, czy Adidas. Sprzedawane przez nich piłki są tworzone z najlepszych materiałów, dlatego możesz być spokojny o ich trwałość. Kupując piłkę do gry w piłkę nożną zwróć uwagę na to, w jaki sposób łączone są panele w poszczególnym modelu. Doskonale sprawdzają się piłki szyte ręcznie oraz zgrzewane termicznie. Unikać należy z kolei produktów, w których elementy składowe są klejone. Niezwykle istotną sprawą jest także sprawdzenie z jakiego materiału została wykonana zewnętrzna część piłki. Piłki do nogi produkuje się z PCV, lecz zdecydowanie lepszym wyborem będzie zakup modelu wykonanego ze skóry naturalnej lub syntetycznej. Jeśli zależy Ci na tym, by móc grać nawet podczas deszczu to wybieraj artykuły pokryte warstwą wodoodpornego laminatu. Pamiętaj o tym, że najchętniej polecane są piłki do nogi składające się z 32 paneli. Jest to bowiem optymalna ilość, która pozwala zachować dobrą kulistość. 

Zadbaj o dobrą widoczność piłki na murawie

Podczas wyboru nie należy lekceważyć także koloru. Oglądając mecze w telewizji, zapewne rzadko kiedy spotykałeś się z sytuacją, w której rozgrywanoby spotkanie przy pomocy piłki o innej barwie niż biała. Fakt ten wynika z tego, że taka kolorystyka gwarantuje dobrą widoczność na zielonej murawie. Grając na śniegu, oczywiście lepiej wybrać kolorową piłkę.

piłka do gry w nogę

Mamy nadzieję, że po lekturze powyższego wpisu i zamieszczonych w nim wskazówek, wiesz już jaką wybrać piłkę do piłki nożnej. Należy wspomnieć też o tym, że wysokiej jakości produkty tego typu zakupić możesz w naszym sklepie Yessport. Sprzedajemy oryginalnie wyglądające modele piłek oraz buty piłkarskie, które sprawdzą się podczas gry w różnych warunkach. 

Polecamy sprawdzić także nasz poprzedni wpis: Czy warto kupować markowe buty sportowe?
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel