Jak wybrać buty do treningu siłowego?

2018-11-14
Jak wybrać buty do treningu siłowego?Trening siłowy praktykowany jest przez wszystkich sportowców, niezależnie od tego, jaką dyscyplinę sportu wybrali do realizacji swoich celów. Często jest to także forma poprawy kondycji i sprawności amatorów, którzy chcą zadbać o swoją sylwetkę w sposób satysfakcjonujący, poprawiając także swoją siłę i wytrzymałość.

Jak prawidłowo wybrać buty do treningu siłowego?

Ćwiczenia siłowe nie tylko poprawiają kondycję, ale i są doskonałą drogą do modelowania i rzeźbienia muskulatury. Ta z kolei od zawsze była obiektem pożądania dbających o sylwetkę, nawet elementem kanonu piękna (weźmy chociażby klasyczne rzeźby w niejednym muzeum). Siłę można wytrenować i zwiększyć, wymaga to jednak ciężkiej pracy i dobrego przygotowania. Jak się przygotować do treningu pod względem wyposażenia? Co należy ze sobą zabrać i przede wszystkim jak wybrać buty do treningu siłowego? Odpowiadamy na te pytania, by odpowiedni wybór nie stanowił dla Was więcej problemu.

Obuwie sportowe? Czy aby na pewno każdy model?

Na temat liczby osobowości, które spotykamy w takich miejscach jak obiekty gimnastyczne, można pisać naprawdę całe książki, powieści i opowiadania. Najczęściej wyróżnimy jednak osoby, które chcą trenować i nie interesują ich akcesoria, dodatki lub odzież, lub klientów z dużym zapałem, jednak bez doświadczenia. Są także najbardziej barwne osobowości, które przychodzą pokazać się z nowymi butami – najczęściej modelem, który zupełnie nie nadaje się na trening siłowy. Oczywiście są i tacy (w większości), którzy znają się na i na ćwiczeniach, i na sprzęcie, a do tego dzielą się wiedzą z pozostałymi.

Jeśli w grę wchodzą duże ciężary, to niestety musisz odrzucić wszystkie buty typu Nike Air Max 90 Premium 700155 014 lub COLUMBIA VENTRAILIA BM1753 033, ponieważ mimo tego, że obydwa modele to wyjątkowe obuwie wysokiej klasy przeznaczone dla sportowców, to posiadają one zbyt dużą ilość systemów amortyzacji. Odrzucamy zatem każdy rodzaj Air Maxów, butów do biegania i lifestylowych produktów z poduszkami w podeszwach – ma być stabilnie i porządnie, a nie wygodnie i przyjemnie.

Buty Nike Air Max 90 Premium 700155 014 Buty Columbia Ventrailia BM1753 033

Te buty nie sprawdzą się na siłowniMusimy znaleźć jednak specjalne miejsce na ulubione wyposażenie wielu amatorów, którzy nie do końca wiedzą, jak powinni ubierać się na trening. Klapki Adidas Duramo Slide G15890 – są one bez dwóch bardzo często spotykane i zazwyczaj dopiero po zapoznaniu się młodych adeptów ćwiczeń siłowych z zasadami, zmieniane są na klasyczne buty sportowe. Jeśli też widujecie na swojej siłowni takie osoby, to nie kpijcie z nich – lepiej jest podejść i wytłumaczyć istotę stabilizacji oraz zasad BHP.

Buty dla ciężarowców

Jak wybrać buty do treningu siłowego, jeśli podnosimy bardzo duże ciężary? Do większości ćwiczeń izolowanych lub wykorzystujących maszyny nie trzeba ubierać się w strój dwu- lub trójbojowy. Ubieramy go, dopiero gdy stawiamy na ćwiczenia wielostawowe, z wykorzystaniem sztangi i żeliwnego wciążenia.

W drugiej sytuacji najlepszym wyborem będzie obuwie z podbiciem pięty, usztywnieniem stopy i mocnym wiązaniem. Takie buty tworzą idealne warunki, by poprawnie wykonywać królewskie spośród wszystkich bojów – czyli przysiady i martwe ciągi. Takie obuwie nie należy może do tanich, jednak gwarantuje maksymalną stabilizację, komfort i wentylację stóp, co podczas dźwigania rekordowych ilości obciążenia bywa bardzo istotne.

Niskobudżetowo dla początkujących kulturystów i strongmanów

Często nawet najbardziej zaawansowani trenerzy personalni ćwiczą na boso, co jednak dla osób przychodzących na siłownię pierwszy raz może być krępujące. W takim wypadku należy postawić na płaską i cienką podeszwę – w końcu nie będziecie i tak od razu zakładać na sztangę 200–300 kg do przysiadu, więc nie ma obaw o stabilizację.

Przychodzi Wam do głowy ciekawa propozycja takiego produktu? Oczywiście mogą to być najbardziej klasyczne Converse All Star Chuck Taylor M9166. Zaskoczeni? Z pewnością tak, aczkolwiek możecie nam wierzyć, że trampki doskonale sprawdzają się podczas treningu kulturystycznego z mniejszymi obciążeniami.

Buty Converse All Star Chuck Taylor M9166

Te buty będą dobre na siłownię

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel