Jak prać sportowe ubrania? Sprawdzone metody czyszczenia

2021-03-29
Jak prać sportowe ubrania? Sprawdzone metody czyszczenia

Jak prać koszulki piłkarskie i inne elementy odzieży sportowej?

Strój sportowy to zwykle koszulki piłkarskie i spodeneki. Wszystkie wspomniane są tak samo narażone na pojawienie się zabrudzeń. Chcąc zyskać pewność, że odzież będzie długo i bezproblemowo służyć sportowcom, warto zadbać o jej regularne czyszczenie i oczywiście konserwowanie. Działania te pozwalają nie tylko zadbać o odpowiedni wygląd elementów, ale też zaoszczędzić pieniądze – wytrzymują one więcej prań w trudniejszych warunkach. Jest to ważne, gdyż odzież sportowa powinna być prana po każdorazowy użyciu, nawet jeśli nie widać na niej zabrudzeń.

Warto pamiętać, że niewłaściwe czyszczenie odzieży sportowej negatywnie wpływa też na jej właściwości. W czym prać sportowe ubrania? Stosowanie silnych detergentów uszkadza włókna materiału, a to z kolei sprawia, że traci on właściwości oddychające. W efekcie, nie zapewnia właściwych warunków termicznych. Chcąc zyskać pewność, że odzież będzie długo i bezproblemowo służyć, warto zainwestować w delikatne środki czyszczące, które są przeznaczone do prania delikatnej odzieży.

Koszulka piłkarska

Jakie metody czyszczenia warto stosować?

Odzież sportowa, pranie każdego elementu musimy dobrze przemyśleć. Metoda czyszczenia odzieży piłkarskiej każdorazowo powinna być dostosowana do skali zabrudzeń. Im mocniejsze zanieczyszczenia tym intensywniejsze rozwiązania warto zastosować. Ważne jest właściwe ustawienie temperatury – powinna być ona dostosowana nie tylko do środka czyszczącego i warunków, w których wykazuje on najskuteczniejsze działanie, ale też do rodzaju tkaniny. Każdy producent wskazuje temperaturę prania oraz warunki, w jakich powinna być koszulka czy inne elementy odzieży czyszczone.

Dlaczego odpowiednia temperatura jest tak ważna? Pozwala ona nie tylko usunąć zabrudzenia, ale też nieprzyjemny zapach. Warto również pamiętać, że inna temperatura jest zalecana w przypadku używania proszku do prania, inna natomiast w przypadku kapsułek piorących, a jeszcze inna w stosunku do płynu do prania. Każde z nich rozpuszczają się w innych warunkach oraz w innej temperaturze.

Producenci środków czystości oferują szeroki wybór produktów. Są one przeznaczone zarówno do odzieży kolorowej, białej, jak i ciemnej. Wybierając właściwe warto wziąć pod uwagę zalecenia producenta – nie należy jednak na nich oszczędzać. Często wysokiej jakości środki są droższe, ale dużo skuteczniejsze. Wykazują one również działanie zabezpieczające.

Poza środkami do prania, warto również stosować płyny do płukania. Pozwalają one zmiękczyć tkaninę, ale też zachować jej strukturę i właściwości. Na rynku są dostępne w różnych wariantach – zarówno w formie płynów, jak granulek. Każdy produkt zapewnia utrzymanie odpowiedniego zapachu odzieży – producenci oferują szereg wariantów. Je również warto stosować w odpowiednich ilościach, zgodnie z zaleceniami producenta. Stosowanie zbyt małej ilości, nie zapewni właściwego działania i nie nada odzieży zapachu, a zbyt duża ilość sprawi, że będą intensywnie pachnieć. Szeroki wybór zapachów płynów do płukania sprawia, że umożliwiają one utrzymanie przyjemnego zapachu odzieży nawet po kilkugodzinnym treningu lub meczu.

Stosowanie powyższych działań nie jest kłopotliwe, ale ważne – jak już wspomniano, pozwala utrwalić jakość i wydłużyć trwałość nie tylko koszulek piłkarskich, ale też spodenek czy elementów odzieży codziennej.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Zamknij
pixel