Jak dobrać odpowiedni rozmiar obuwia sportowego?

2019-10-28
Jak dobrać odpowiedni rozmiar obuwia sportowego?

Zakupy za pośrednictwem internetu w naszym kraju i na świecie stają się coraz bardziej popularne. Ludzie chętnie kupują w sieci, ponieważ mogą zaoszczędzić dzięki temu czas, a także pieniądze. Sklepy internetowe z racji tego, iż nie muszą płacić pieniędzy za wynajem lokalu handlowego, często oferują niższe w porównaniu do sklepów stacjonarnych ceny. Czy kupowanie w sieci to wyłącznie same plusy? Otóż najczęstszym problem z jakim spotkać się mogą kupujący buty sportowe przez internet to zakup nieodpowiedniego rozmiaru. Aby uniknąć takiej sytuacji warto wiedzieć jak zmierzyć swoją stopę oraz jak dobrać prawidłowy rozmiar. W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić Wam garść wskazówek dotyczących tego jak zrobić to najlepiej.

Rozmiar rozmiarowi nie równy

Zapewne niejednokrotnie spotkaliście się z sytuacją, kiedy planowaliście kupić buty sportowe, braliście więc do ręki Wasz rozmiar, lecz po przymierzeniu okazało się, że są one za duże lub za małe. Otóż kierowanie się wyłącznie rozmiarem obuwia może być mylące. Każdy model ma swoją specyficzną budowę, a numeracja jest poniekąd sprawą umowną. Warto dodać, że każda marka może stosować różną numerację, a rozmiary dedykowane na rynek amerykański zazwyczaj różnią się od tych, które trafiają do Europy. Buty Adidas i przykładowo rozmiar 44 może różnić się wielkością od butów Nike w tej samej numeracji. Jeśli chcesz dobrać odpowiedni rozmiar warto jest zapoznać się zarówno z amerykańskim, jak i europejskim systemem numeracyjnym oraz zapamiętanie który rozmiar w poszczególnym z nich jest dla nas najlepszy. 

Jak określić prawidłowy rozmiar?

Określając jaki rozmiar jest dla nas najlepszy, warto pamiętać o tym że u dorosłych osób sprawa ta jest łatwiejsza, niż u dzieci. Jak doskonale wiadomo, stopy maluchów rosną w szybkim tempie, co sprawia że zakupione obuwie sportowe może być na nich za ciasne już po 2 miesiącach. Sprawdzania numeracji można dokonać na wiele sposobów. Najpopularniejszy i zarazem najłatwiejszy to skorzystanie ze specjalnych miarek, które dostępne są w większości sklepów obuwniczych. Rewolucyjnym rozwiązaniem są skanery stóp, które spotkać można w większych centrach handlowych oraz nowoczesnych sklepach. Przy ich pomocy stworzyć można model 3D odpowiadający dokładnym wymiarom naszych stóp. Przesłanie go do systemu umożliwi mu znalezienie na podstawie przesłanych parametrów dopasowanego obuwia. Jeśli nie masz jednak do dyspozycji żadnych z wymienionych powyżej narzędzi to warto skorzystać ze starej metody kartki papieru i ołówka. Polega ona na zmierzeniu stopy i na tej podstawie określeniu rozmiaru, który będzie najlepszy. Umieść kartkę papieru na płaskim podłożu, umieść na niej gołą stopę, a następnie dokładnie obrysuj ją dookoła. Kolejnym krokiem jest zmierzenie odległości od krańcowego punktu pięty, a czubkiem dużego palca. Większość firm produkujących buty sportowe oprócz numeracji dołącza także do konkretnego rozmiaru długość wkładki w centymetrach. Po prawidłowym zmierzeniu stopy, to właśnie na podstawie tej długości możesz dobierać teraz odpowiedni rozmiar.

Co jeśli kupiłeś przez internet nieodpowiedni rozmiar obuwia?

Jeśli zakupione przez Ciebie za pośrednictwem internetu obuwie sportowe okazało się za duże lub za małe to nic straconego! Polskie prawo obliguje wszystkie sklepy internetowe do umożliwienia wszystkim klientom dokonania zwrotu towaru lub wymiany. Na wykonanie zwrotu lub wymiany klienci mają 30 dni od momentu, w którym otrzymali oni zamówiony produkt lub produkty. Na takie rozwiązanie mogą liczyć także zamawiający w sklepie Yessport. Nasza polityka zwrotów skonstruowana jest w tak, by klient czuł się bezpiecznie i miał możliwość zwrócenia towaru na korzystnych warunkach. Dzięki temu można bez obaw zamówić pożądane obuwie, sprawdzić je, a następnie zdecydować czy kupiony rozmiar jest odpowiedni. Warto pamiętać jednak o tym, że produkty które chce się zwrócić lub wymienić na inne, nie mogą nosić żadnych śladów użytkowania, a także muszą być zapakowane w oryginalne opakowanie.

buty nike

Mamy nadzieję, że powyższy wpis okazał się dla Was interesujący, a zawarte w nim wskazówki będą przydatne podczas dobierania odpowiedniego rozmiaru w butach sportowych.

Zachęcamy Was także do zapoznania się z naszym poprzednim artykułem: Historia modelu Asics GEL-KAYANO

 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel