Jak dbać o skórzane buty piłkarskie?

2019-08-13
Jak dbać o skórzane buty piłkarskie?

Pomimo tego, że większość dzisiejszego obuwia piłkarskiego wytwarzana jest z materiałów syntetycznych, na sklepowe półki trafiają w dalszym ciągu modele produkowane z naturalnej skóry. W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić Wam kilka porad na temat tego, jak dbać o produkty tego typu - tak by mogły służyć przez długi czas.

Skórzane buty piłkarskie - jak je pielęgnować?

Skórzane obuwie piłkarskie wyróżnia się doskonałą trwałością, a także tym że ściśle dopasowuje się do stopy użytkownika. Po zakupie takich butów, przed wyjściem na pierwszy trening warto jest zmiękczyć ich materiał przy pomocy oliwki. Dzięki temu zabiegowi, obuwie będzie jeszcze lepiej leżeć na stopach. Dobrą praktyką jest również ugniatanie obuwia w miejscach, w których materiał się zgina. Warto dodać, że pierwsze treningi nie muszą wcale należeć do najprzyjemniejszych - musisz dać trochę czasu materiałowi, by ten mógł się rozciągnąć oraz dopasować do budowy Twojej stopy.

Jak czyścić buty piłkarskie ze skóry?

Kupując skórzane buty piłkarskie warto nabyć także środki, które pomogą Ci utrzymać je w czystości oraz zadbają o materiał. Pamiętaj o tym, by po skończonym treningu nie zostawiać butów w torbie, tylko wyciągnąć je do zacienionego miejsca. by mogły odpocząć i wrócić do swojej pierwotnej formy. Niezastosowanie się do tej wskazówki może sprawić, że wewnątrz Twojego obuwia będą gromadzić się bakterie oraz może powstawać pleśń. Jeśli chodzi o dobór specyfików do czyszczenia, koniecznie zwróć uwagę na to by kupowane środki były dedykowane do takiego rodzaju skóry, z jakiego wykonane są Twoje buty.

Jak wpłynąć na szybszą regenerację butów piłkarskich?

Tak jak wspominaliśmy już wcześniej, po każdym treningu buty należy odstawić je w ciemne miejsce, w którym będzie mogło się ono przewietrzyć. Pamiętaj o tym, by nie zostawiać butów w miejscu, w którym panuje wysoka temperatura. Nie kładź ich także tam, gdzie będą wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Temperatura i słońce mogą wpływać na twardnienie materiału, jego pękanie i odbarwianie. Tego typu uszkodzeń niestety nie będziesz w stanie naprawić.

buty piłkarskie

Konserwacja skórzanych korków

Nie ma wątpliwości co do tego, że skóra to materiał który wymaga impregnacji. Na szczęście proces ten nie wymaga dużej ilości czasu, lecz należy robić go w miarę regularnie. Cykliczne konserwowanie skórzanego obuwia piłkarskiego pozwoli Ci chronić je przed wpływem czynników zewnętrznych. Dzięki temu utrzymasz obuwie przez dłuższy okres czasu w doskonałej formie. Kupując środki do impregnacji, koniecznie sprawdź czy będą one odpowiednie do skóry, z której wykonane są Twoje buty.

Mamy nadzieję, że powyższy wpis zaciekawił Was oraz dostarczył do Waszej informacji choć kilku nieznanych dotąd faktów na temat tego, jak dbać o skórzane buty piłkarskie.

Warto dodać, że w ofercie sklepu Yessport znajdziecie profesjonalne buty piłkarskie.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszym poprzednim artykułem: Ciekawostki dotyczące modelu Nike Air Force 1

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel