Jak dbać o obuwie podczas jesieni i zimy?

2019-11-04
Jak dbać o obuwie podczas jesieni i zimy?

Nie ma wątpliwości co do tego, że jesień oraz zima to pory roku podczas których obuwie sportowe jest najbardziej narażone na uszkodzenia. Niekorzystne warunki atmosferyczne czyli: deszcz, śnieg oraz niskie temperatury są czynnikami źle wpływającymi na ogólną kondycję materiału, z którego tworzone są buty. Jak zadbać o swoje ulubione obuwie w tym okresie? O tym w dzisiejszym artykule. Zachęcamy do lektury!

Jak pielęgnować obuwie podczas brzydkiej pogody?

Jak zapewne się domyślasz, z racji tego iż różne modele są wykonywane z różnych materiałów nie ma jednej recepty dla wszystkich butów. Warto jednak na samym początku zapoznać się z informacjami, jakie producent dołącza do obuwia. Mogą się one znajdować na metkach, lub ulotkach dołączonych do opakowania. To właśnie tam najczęściej pojawiają się zalecenia na temat tego jak należy dbać o konkretny produkt. Informacje umieszczane przez producentów butów pozwolą Ci uniknąć sytuacji, w których niewłaściwie czyszczone lub konserwowane wyroby, w krótkim czasie niszczeją. 

Jak chronić przed zniszczeniem buty z naturalnej i lakierowanej skóry?

Skóra naturalna to jeden z tych materiałów, który wymaga szczególnej ochrony. Po każdorazowym wyjściu należy je dokładnie wyczyścić z piasku oraz błota. Do tego zadania sprawdzą się doskonale delikatna szczotka lub wilgotna szmatka. Po zakończeniu tego procesu odstaw buty w zacienione miejsce, w którym panuje pokojowa temperatura. Po wysuszeniu obuwie ze skóry naturalnej należy wypastować w celu zaimpregnowania materiału. Po pastowaniu warto jest jeszcze dokładnie wypolerować buty przy pomocy szmatki lub wspomnianej już wcześniej szczotki z miękkim włosiem. Obuwie sportowe produkowane ze skóry lakierowanej nie nadaje się jednak do pastowania, gdyż dzięki takiemu zabiegowi może ono stracić swój połysk. Tego typu produkty warto pielęgnować z wykorzystaniem wazeliny lub dedykowanych do skóry lakierowanej środków. Polecamy sprawdzić środki do pielęgnacji obuwia dostępne w ofercie naszego sklepu.

środki do pielęgnacji obuwia

Jak widzisz pielęgnacja obuwia podczas jesieni oraz zimy nie jest niczym trudnym. Wystarczy zastosować się do kilku podanych przez nas wskazówek i informacji, które załącza producent. Należyte dbanie o buty sportowe podczas brzydkiej pogody z pewnością sprawi, że posłużą one przez długi okres czasu.

Jeśli interesuje Cię z kolei jak dbać o buty zamszowe to polecamy sprawdzić nasz archiwalny wpis: Czyszczenie butów zamszowych - co warto o nim wiedzieć?

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel