Jak dbać o kurtkę puchową?

2020-12-23
Jak dbać o kurtkę puchową?

Nie ma wątpliwości co do tego, że zakup solidnej kurtki puchowej stanowi inwestycję na kilka lat. Produkty tego typu wyróżniają się wysoką jakością i zapewniają doskonały komfort termiczny nawet podczas mroźnych dni. Aby kurtka puchowa spełniała swoje właściwości przez długi czas należy o nią odpowiednio dbać. Zastanawiasz się w jaki sposób? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym wpisie!

Jak pielęgnować kurtkę z puchem?

Materiał jakim jest puch nie powinien być ugniatany, dlatego chowając swoją kurtkę do szafy zadbaj o to, by miała ona odpowiednią ilość miejsca i nie była ściskana przez inne ubrania. Podczas transportowania odzieży tego typu zalecamy także za bardzo jej nie kompresować w torbie lub walizce. Warto wspomnieć także o tym, że znaczącą ilość kurtek puchowych, które są dostępne na rynku, producenci pokrywają specjalnymi tkaninami z membraną. Jeśli posiadasz właśnie taką kurtkę to musisz pamiętać o regularnej impregnacji przy użyciu dedykowanych do tego środków. Zabieg ten pozwoli Ci utrzymać jej wodoodporne właściwości, które z kolei ochronią znajdujący się we wnętrzu puch przed wilgocią. Jeśli chcesz odświeżyć swoją kurtkę to wiedz o tym, że częste pranie może mieć negatywny wpływ na jakość puchu. Właśnie dlatego zdecydowanie lepiej jest ją wietrzyć, a prać tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy jest to konieczne.

Jak prać puchową kurtkę?

Tak jak wspominaliśmy już wcześniej - prania kurtki puchowej dokonuj tylko wtedy kiedy jest ona naprawdę brudna. Musisz mieć także świadomość tego, że będziesz potrzebował odpowiedniego środka, który jest przeznaczony do prania ubrań puchowych. Tego typu produkty znajdziesz w dobrze wyposażonych sklepach sportowych. Przygotowując kurtkę z puchem do prania, przede wszystkim zwróć uwagę na informacje, które na metce zamieścił producent. W większości przypadków zaleca się wybór programu prania dedykowanego do odzieży puchowej lub delikatnej oraz ustawienie niskiej temperatury. Ciekawym rozwiązaniem, które pomoże Ci zadbać o to, żeby puch nie był zbytnio zbity po praniu jest umieszczenie w bębnie pralki kilku piłek tenisowych. Niezwykle ważne jest także suszenie wypranej kurtki. Jeśli nie posiadasz specjalistycznej suszarki do ubrań, rozłóż kurtkę na klasycznej suszarce oraz raz na jakiś czas rozbijaj umieszczony w środku puch.

pranie kurtki puchowej

Jak widzisz pielęgnacja kurtki puchowej nie jest wcale tak prosta jak mogłoby się wydawać. Zastosowanie się do powyższych wskazówek pozwoli Ci zadbać o swoją kurtkę i sprawi, że będziesz mógł dłużej cieszyć się jej pierwotnymi właściwościami. Pamiętaj o tym, że jeśli nie nie posiadasz w swoim domu środków do czyszczenia odzieży tego typu - warto jest skorzystać z usług profesjonalnych pralni. Warto jednak upewnić się najpierw, czy dany punkt posiada doświadczenie w praniu kurtek puchowych.

Przeczytaj nasze inne wpisy z kategorii Porady

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel