Indywidualny trening piłkarski - jak powinien wyglądać?

2021-04-09
Indywidualny trening piłkarski - jak powinien wyglądać?

Mierz wysoko

Jeśli należysz do lokalnego klubu, a Twoje treningi odbywają się raz czy dwa razy tygodniowo, to weź sprawy we własne ręce i nogi. W tym celu najlepszym rozwiązaniem będzie trening piłkarski indywidualny. Dodatkowe jednostki treningowe sprawią, że Twoja forma wzrośnie, pozbędziesz się jakichś braków, a być może też będziesz lepiej postrzegany przez trenera. Trening piłkarski indywidualny możesz zorganizować sobie sam, skorzystać z pomocy trenera personalnego lub też poprosić o trening pod okiem trenera klubowego.

Profesjonalista będzie w stanie obiektywnie wskazać, co warto poprawić w Twojej grze czy nad czym konkretnie należy popracować, np. nad wytrzymałością, motoryką, a może siłą.

Co trenować podczas indywidualnego treningu piłkarskiego?

Technika

Prawda jest taka, że dodatkowe jednostki treningowe mogą odbywać się na murawie i skupiać się na jakimś konkretnym elemencie, np. wykonywaniu rzutów wolnych, karnych czy strzałów z różnych odległości. Poświęcenie większej ilości czasu na poszczególny element sprawia, że zamiast być Twoją słabością, stanie się atutem i mocną stroną. Zatem z perspektywy czasu okazuje się, że opłacało się zostawać po treningach, poświęcać wolny dzień czy przychodzić przed wszystkimi. Trening indywidualny piłka nożna, ćwiczenia wzmacniają wytrzymałość oraz grę zespołową. Trening piłkarski indywidualny kładzie szczególną uwagę na technikę. Zresztą to też dobry moment, aby wytrenować efektowne sztuczki, drybling i pojedynki jeden na jednego. Zazwyczaj nie ma na to czasu podczas treningów grupowych.

Jak założyć klub piłkarski

Siła

Jednak nie oznacza to, że indywidualny trening piłkarski musi odbywać się jedynie na murawie. Bardzo często dobrym rozwiązaniem jest organizowanie treningu na siłowni. Popracujesz tam nad masą mięśniową, a dzięki temu rywale będą mieli znacznie większe trudności związane z odebraniem Ci piłki. Do tego trener zauważy, że nawet pod koniec meczu nadal jesteś precyzyjny i dajesz realne korzyści swojej drużynie, co sprawi, że jeszcze chętniej będzie na Ciebie stawiał.

Wytrzymałość i zaangażowanie

Jeśli klub nie daje możliwości związanej z indywidualnym treningiem pod okiem trenera, a nie chcesz tracić pieniędzy na zatrudnianie kogoś, to możesz też samodzielnie spróbować podnieść swoje możliwości. Jak? Nawet w domu możesz trenować. Zresztą dookoła siebie na pewno masz wiele możliwość. Jedną z opcji jest zakupienie sprzętu treningowego, np. hantli, orbitreka czy nawet rowerka stacjonarnego. Inną opcją może być także nabycie piłki, ochraniaczy i udanie się na orlik czy inne boisko. Pracuj wytrwale i podnoś swoje możliwości, a na pewno to zaprocentuje.

Trening piłkarski indywidualny to jedna z dróg do sukcesu

Nie poddawaj się! Myślisz, że Messi, Ronaldo czy Lewandowski grają na najwyższym poziomie od urodzenia? Oczywiście, że nie! Dzięki ciężkiej pracy spełnili swoje marzenia i pokonali własne ograniczenia. Jeśli chcesz iść w ich ślady, to koniecznie musisz zrozumieć, że będzie wymagało to sporo pracy, potu i poświęcenia wolnego czasu. Jednak indywidualny trening piłkarski to dobry wstęp i być może szansa na wielką karierę, o której na pewno marzysz.

Przeczytaj nasze inne wpisy z kategorii Porady

  • Jak dobrać korki piłkarskie?
  • Jak prać sportowe ubrania? Sprawdzone metody czyszczenia
  • Skład piłkarski – jak wygląda?
  • Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
    Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
    Zamknij
    pixel