Historia stylowych kaloszy od marki Hunter

2019-10-04
Historia stylowych kaloszy od marki Hunter

Hunter to firma zajmująca się produkcją jednych z najbardziej rozpoznawalnych kaloszy na świecie. Od długiego czasu notuje ona doskonałe wyniki sprzedażowe, a wszystko to za sprawą oryginalnego i niezwykle trwałego obuwia, które sprawdza się w każdą pogodę. W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić Wam najciekawsze fakty na temat tej marki.

Marka Hunter - historia zaczynająca się w Szwecji

Początków istnienia marki Hunter można doszukiwać się w 1856 roku, gdyż to właśnie wtedy Henry Lee Noris wraz ze swoim przyjacielem Specencer’em Thomas’em Pamelee przyjechali do Szkocji z zamiarem otwarcia zakładu, w którym zamierzał produkować obuwie. Pierwszym miejscem, w którym powstała fabryka Noris’a i Pamelee były położone w Edynburgu budynki Castle Silk Mills. Początkowo w miejscu tym pracowały 4 osoby, lecz po niecałych 20 latach, liczba pracowników firmy urosła do 600. Warto także wspomnieć o tym, że zaraz po otwarciu gumowe buty produkowane były pod szyldem North British Company, lecz po jakimś czasie zamieniono ją na Hunter Boot Ltd. Firma Hunter przez kilkanaście lat produkowała tylko i wyłącznie gumowe, modne buty zimowe, które stało się niezwykle pożądanym towarem, głównie ze względu na wysoką jakość wykonania. W nieco późniejszym czasie marka ta zaczęła produkować także między innymi gumowe wykładziny, opony do pojazdów, a także piłki do gry w golfa. 

Kalosze wzorowane na książęcym obuwiu

Pierwsze kalosze marki Hunter, przypominające te które są sprzedawane po dziś dzień, zaczęły powstawać na początku XX wieku. Podczas tworzenia projektu, ich twórcy inspirowali się skórzanym obuwiem, które nosił książę Wellington - Arthur Wellesey, znany głównie z bitwy pod Waterloo, która miała miejsce w 1815 roku. Ciekawostką jest, że firma Hunter dostarczała wygodne buty dla brytyjskiej armii, zarówno podczas pierwszej, jak i drugiej wojny światowej. Pomimo tego, że przedsiębiorstwo to istniało już od prawie 100 lat, prawdziwe spopularyzowanie jej produktów nastąpiło dopiero na początku lat 50’ ubiegłego wieku. Momentem przełomowym było wprowadzenie na rynek modelu Green Hunter, który po dziś dzień jest jednym z najpopularniejszych wyrobów tejże marki. Ludzie chętnie kupowali to obuwie na brzydką pogodę, gdyż dzięki zastosowaniu gumowych materiałów były one nieprzemakalne oraz z łatwością można było je wyczyścić. Warto dodać, że jeśli ktoś pragnie kupić modne buty na zimę to ocieplane kalosze Hunter będą stanowić doskonałą alternatywę dla skórzanych wyrobów .

modne buty na zimę

Jak widzicie, marka Hunter poza stylowymi produktami, może pochwalić się także ciekawą historią. Ich wyroby dedykowane są na dni, w których pogoda nie rozpieszcza. Warto dodać, że poza swoją praktycznością, mogą stanowić one doskonałe uzupełnienie oryginalnych stylizacji, więc jeśli interesują Cię buty damskie lifestyle na jesień, to te od firmy Hunter będą doskonałym wyborem! Warto dodać, że znajdziecie je w ofercie sklepu Yessport.

Sprawdź także nasz poprzedni wpis: Systemy i technologie w obuwiu od firmy Reebok

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel