Historia marki Skechers

2020-02-07
Historia marki Skechers

Jeśli interesujesz się modą uliczną oraz obuwiem sportowym to pewnie niejednokrotnie spotkałeś się z butami, na cholewce których znajdowała się charakterystyczna litera “S”. Mowa tutaj oczywiście o produktach amerykańskiej marki Skechers. W dzisiejszym wpisie pragniemy zapoznać Was z historią oraz ciekawostkami dotyczącymi tej firmy. 

Jak to wszystko się zaczęło?

Historia marki Skechers rozpoczęła się w 1992 roku w Stanach Zjednoczonych. To właśnie wtedy Robert Greenberg oraz jego syn Michael otwarli firmę, która początkowo zajmowała się importowaniem produktów pochodzących od rozmaitych europejskich brandów. Wkrótce postanowili oni jednak zmienić profil swojej działalności i w 1993 roku zaczęli tworzyć własnym sumptem unikalne buty sportowe. Ich produkty doskonale wpasowały się stylistyką do panujących w tamtych czasach, amerykańskich trendów. Pomimo tego, że pierwszy salon Skechers Sport Utility Footwear otwarto dopiero w 1995 roku - firma od momentu powstania i stworzenia pierwszych modeli doskonale radziła sobie ze sprzedażą swoich produktów. Kilka lat po stworzeniu marki, buty Skechers były wysyłane do ponad 100 krajów. Obecnie firma ta posiada 95 sklepów rozlokowanych na całym świecie. Najważniejszy z nich to bez wątpienia salon znajdujący się na Times Square w Nowym Jorku.

Sekret sukcesu marki Skechers

Mimo iż produkty Skechers nie są tak popularne jak np. buty Nike, czy Adidas - firma ta, każdego roku osiąga doskonałe wyniki sprzedażowe. Na fakt ten bez wątpienia mają wpływ cechy charakterystyczne, którymi wyróżniają się buty Skechers. Spośród nich wymienić można między innymi oryginalne, kolorowe wzory. Skechers przyzwyczaił swoich klientów do tego, że barwne są głównie modele dedykowane do uprawiania sportów. Oczywiście firma posiada także wiele klasycznych wydań, które cechują się stonowanymi barwami.

Warto dodać, że w ofercie tego amerykańskiego brandu znaleźć można nie tylko obuwie sportowe, lecz także casualowe oraz nieco bardziej eleganckie. Kolejnym wyróżnikiem obuwia Skechers jest wysoka jakość. Są one wytwarzane z najlepszych materiałów, co sprawia że wiele osób uznaje je za niezniszczalne. Warto wspomnieć także o nowatorskich technologiach, które stosuje się w produktach tej marki. Skechers Engineered Mesh to rozwiązanie, dzięki któremu buty są niezwykle lekkie. Memory Foam jest wkładką odpowiadającą za doskonałe dopasowanie się obuwia do kształtu stopy. Resalyte Cushioning to z kolei dodatkowa wkładka, której zadaniem jest neutralizowanie wstrząsów powstających podczas aktywności sportowych.

obuwie sportowe skechers

Jak widać, kalifornijska marka Skechers poza niezwykle ciekawymi produktami, może poszczycić się także interesującą historią. Mamy nadzieję, że powyższy wpis zainteresował Was oraz dowiedzieliście się z niego choć kilku nieznanych dotąd faktów.

Polecamy sprawdzić także nasz poprzedni artykuł: Jak wybrać dobre buty zimowe?
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel