Historia marki Salomon

2019-03-20
Historia marki Salomon

Historia marki Salomon

Salomon to firma, która od samego początku swojej działalności skupiała się na innowacyjnych produktach, które charakteryzowały się wysoką jakością. Pierwszymi produktami wyprodukowanymi spod szyldu tej marki były wiązania narciarskie, które do dziś widnieją w jej ofercie. Salomon przez lata systematycznie rozbudowywał gamę swoich produktów. W dzisiejszych czasach produkty tej firmy nie są dedykowane już tylko i wyłącznie dla narciarzy, ale także dla fanów trekkingu, wspinaczki oraz biegania.

Marka, która narodziła się w samym sercu Alp

Historia marki Salomon zaczęła się w Annecy - francuskiej miejscowości, która uznawana jest za kolebkę światowego alpinizmu. To właśnie tam w 1947 roku Francois Salomon, wraz ze swoją żoną oraz synem George’m postanowił otworzyć sklep, w którym zajmowali się krawędziami do nart. W 1952 roku George Salomon dzięki zdobytej na studiach inżynierskich wiedzy, skonstruował maszynę która zastąpiła ręczną produkcję krawędzi narciarskich. Młodszy z Salomonów postanowił także rozwinąć oraz spopularyzować rodzinną firmę na rynku europejskim.

Jego starania nie poszły na marne i tym samym produkty marki Salomon zaczęły być dystrybuowane na cały świat. Warto wspomnieć o stworzonych przez George’a w 1955 roku wiązaniach narciarskich, które były na tyle funkcjonalne, że używali ich sportowcy biorący udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Pod koniec lat 50’ ubiegłego wieku, firma Salomon zaczęła pojawiać się na największych i najbardziej prestiżowych zimowych targach narciarskich.
Wysokie buty Trekkingowe Salomon Quest Prime Gore-Tex GTX

Salomon dociera do europy

Pod koniec lat 60’ i na początku 70’ firma buduje nowe oddziały w krajach takich jak: Austria, Niemcy, Włochy oraz Stany Zjednoczone. W 1972 roku Salomon staje się czołową firmą, zajmującą się produkowaniem wiązań narciarskich. Jej roczna sprzedaż wynosiła ponad milion par, był to zdumiewający wynik. George Salomon widząc w swojej marce potencjał, postanowił rozszerzyć jej ofertę o buty narciarskie. Od tego momentu brand zaczął rozwijać się dynamicznie, a liczba zatrudnianych osób przekroczyła tysiąc w 1983 roku.

W latach 90’ zaczęto produkować wygodne buty trekkingowe Salomon oraz odzież i sprzęt dedykowanego do wspinaczki górskiej. Wyprodukowano również pierwszy model nart, który przyjął nazwę S9000. W roku 1997 Salomon stał się częścią grupy Adidas.

Innowacyjne podejście firmy

Firma Salomon już swoimi pierwszymi produktami udowodniła, że innowacyjne rozwiązania nie są jej obce. W dzisiejszych czasach marka ta wypuszcza na rynek szereg produktów, które wciąż zaskakują nowatorskimi technologiami. Wymienić tutaj można freeride’owe i freestyle’owe narty, wiązania pilot - dedykowane do nart biegowych oraz technologię Space Frame, która odmieniła sektor butów narciarskich. Marka systematycznie jest nagradzana różnego rodzaju nagrodami na targach branżowych.
Innowacyjne buty Salomon Techamphibian

Salomon to rewolucyjny brand, który stale rozwija się pokładając środki na badania pozwalające jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalności oraz parametry produkowanych wyrobów. Technologie tworzone przez firmę wyznaczają standardy na rynku produktów narciarskich oraz górskich. Wysoka jakość produktów znajduje odzwierciedlenie w ilości zadowolonych klientów na całym świecie.

Warto dodać, że w ofercie naszego sklepu znajdziecie wiele produktów pochodzących od opisywanej marki, m.i.n. buty salomon męskie.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, sprawdź również nasz poprzedni wpis : Historia modelu Nike Air Presto

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel