Historia marki Palladium

2019-09-06
Historia marki Palladium

Palladium to firma zajmująca się produkcją obuwia, funkcjonująca na rynku od 1920 roku. Pomimo tego, że nie jest popularną marką, swoim klientom dostarcza stylowe i cechujące się wysoką jakością produkty. W dzisiejszym artykule pragniemy zapoznać Was z historią tego tajemniczego brandu.

Marka Palladium na osi czasu

Na samym początku swojej działalności, firma Palladium trudniła się wytwarzaniem opon przeznaczonych do samolotów. Według wielu ludzi byli oni jednym z najlepszych i najpopularniejszych producentów opon samolotowych na świecie. Nie wiedzieć czemu, zaraz po II wojnie światowej właściciele Palladium postanowili całkowicie zmienić profil swojego przedsiębiorstwo. Z racji tego, że posiadali oni spore doświadczenie w przetwórstwie gumy, zdecydowali zająć się produkcją obuwia. W 1947 roku we Francji otwarto pierwszą fabrykę, w której zaczęto tworzyć niezwykle trwałe buty. Ich wytrzymałość doceniona została nawet przez Legię Cudzoziemską, której żołnierze wyposażeni byli w obuwie Palladium.

Obuwie Palladium a moda uliczna

Palladium jest doskonałym przykładem na to, że wysoka jakość produktów nie wystarczy, by stać się znaną marką. Pomimo tego, że ich obuwie było wychwalane przez znane osoby, musiało upłynąć dużo czasu, aby marka zaczęła odnosić sukcesy sprzedażowe. Punktem zwrotnym były lata 90’, w których punkowcy oraz fani muzyki grunge przypodobali sobie buty Palladium. Jednym z pierwszych kultowych modeli tej marki jest bez wątpienia Pampa Boots, który chętnie zaczęto kupować na całym świecie. W 1990 roku został on sprzedany ponad milionowym nakładzie, co jest naprawdę zadziwiającym wynikiem. W kolejnych latach popularność muzyki grunge zaczęła spadać, co odbiło się również na marce Palladium. Pomimo tego, że brand ten znacząco rozwinął swoje możliwości produkcyjne, a ich obuwie wykorzystuje nowe technologie - nie jest ona szczególnie rozpoznawalnym brandem na obecnym rynku obuwia sportowego. W dzisiejszych czasach w ich ofercie przeważa obuwie Palladium stanowiące połączenie botków z trampkami, które posiadają wysoką cholewkę oraz legendarną, trwałą podeszwę. Produkty Palladium są dedykowane dla osób, które od obuwia oczekują wysokiego komfortu użytkowania oraz stylowego wyglądu. 

buty Palladium

Jak widać, marka Palladium oprócz tego, że oferuje doskonałe obuwie, posiada także ciekawą historię. Mamy nadzieję, że powyższy wpis Was zaciekawił oraz dowiedzieliście się z niego choć kilku nieznanych dotąd faktów. Warto dodać, że w ofercie sklepu Yessport znajdziecie również wygodne oraz niesamowicie trwałe buty Palladium.

Zachęcamy Was również do zapoznania się z naszym poprzednim artykułem: Historia linii Adidas EQT

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel