Historia marki Caterpillar

2019-05-06
Historia marki Caterpillar

W dzisiejszym artykule pragniemy przedstawić Wam historię marki, która wielu z Was zapewne kojarzy się z maszynami budowlanymi. Mowa tu oczywiście o firmie Caterpillar, która została powołana do życia w 1925 roku w Kalifornii. Za jej powstanie odpowiadają Benjamin Holt oraz Daniel Best. Tak jak już wspominaliśmy, firma ta znana jest głównie z produkcji maszyn wykorzystywanych na budowach oraz w górnictwie. Odnoszący duże sukcesy sprzedażowe właściciele postanowili rozszerzyć swoją ofertę o buty Caterpillar, które dzięki doskonałej jakości, jaką się wyróżniają, zdobyły rzesze fanów na całym świecie.

Caterpillar: skąd taka nazwa?

Nazwa Caterpillar wzięła się od elementów, które spotkać można w większości traktorów - gąsienic. W języku angielskim ich nazwa brzmi dokładnie tak. Właściciele firmy Caterpillar na sukces nie musieli czekać długo. Ich urządzenia i maszyny bardzo szybko stały się popularne, co zawdzięczają głównie swojej wysokiej jakości wykonania oraz nieopisanej pomocy, jaką niosą ludziom pracującym na placach budowy czy polach rolnych.

Firma mogąca pochwalić się niejednym sukcesem

Caterpillar to firma, której wykorzystywano przy budowie wielu popularnych projektów. Wyróżnić tutaj można między innymi jeden z najbardziej znanych na świecie mostów - Golden Gate, a także wał znajdujący się na rzece Mississippi. Cat - bo tak zwykło się także mówić na tę markę - w czasie drugiej wojny światowej dostarczył ponad 50 tysięcy ciągników wojskowych dla amerykańskiej armii. Po wojnie urządzenia firmy były dostarczane do różnych krajów, między innymi na Antarktydę, gdzie wykorzystano je podczas słynnej amerykańskiej misji - Operation Deep Freeze III. Caterpillar słynie z wielu przejęć innych firm, dzięki którym zyskał dostęp do wielu innowacyjnych technologii, a także do grona specjalistów z różnych zakątków świata.

Rozszerzenie działalności o odzież oraz obuwie ochronne i sportowe

W celu podkreślenia swojej różnokierunkowości wytwarzania firma przyjęła nazwę Caterpillar Inc. Otwarto sklepy w Anglii oraz Japonii, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. W roku 1988 światło dzienne ujrzał pierwszy projekt butów Caterpillar - model sygnowany nazwą Colorado. Caterpillar Colorado męskie pomimo tego, że charakteryzowały się minimalistycznym designem, były wytrzymałe oraz funkcjonalne. Ludzie zaczęli uwielbiać je właśnie za te cechy, a ich rosnąca popularność sprawiła, że firma Cat Footwear postanowiła tworzyć kolejne modele butów zwanych potocznie “workerami”. W latach 90. zarząd firmy postanowił wprowadzić do swojej oferty odzież ochronną oraz dedykowaną sportowcom, która do dziś cieszy się dobrą sławą, podobnie jak obuwie.

Odzież oraz buty Caterpillar, podobnie jak maszyny sygnowane tą marką, charakteryzują się doskonałą jakością. Na przestrzeni lat na rynku pojawiły się dziesiątki nowych produktów, które dzięki kreatywności projektantów wyróżniają także oryginalnym wyglądem.

Warto wspomnieć o tym, że to dobrej jakości obuwie Caterpillar dostępne jest w naszym sklepie. Znajdziecie u nas dziesiątki unikalnych par, które doskonale sprawdzą się w każdych warunkach. W sprzedaży posiadamy między innymi wspomniane w artykule buty Caterpillar Colorado damskie i męskie.

Jeśli podobał Ci się ten wpis, koniecznie sprawdź nasz poprzedni: Marka Reebok na przestrzeni lat

Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel