GRID - rewolucyjna technologia od Saucony

2019-05-09
GRID - rewolucyjna technologia od Saucony

Saucony Grid jest technologią, która odpowiada za amortyzację oraz odpowiednią ochronę stopy przed uderzeniami. Została stworzona w 1991 roku, a jej nazwa po rozwinięciu brzmi Ground Reaction Interia Device. Składa się ona z elastycznych włókien Hytrel, które cechują się doskonałą wytrzymałością. Z włókien tych, technolodzy opracowujący obuwie Saucony stworzyli specjalną, termoplastyczną siatkę. Jej zadaniem jest przede wszystkim neutralizowanie uderzeń oraz wstrząsów, powstających podczas biegania. System ten w obuwiu Saucony umieszczany jest pod piętą, gdyż to właśnie ta część stopy podczas biegania uderza o ziemię z dużą siłą oraz jest narażona na urazy.

System GRID w różnych odsłonach

GRID - Stworzony w oparciu o włókna Hyrtel, występujące pod postacią termoplastycznego elastomera. Jego wygląd przypomina budową rakietę do tenisa.

3D GRID - Włókna Hyrtel umieszczone są wokół środkowej części podeszwy. W tej wersji siatka 3D jest nachylona pod kątem 30°, dzięki czemu poza tym, że pochłania siłę powstającą podczas uderzenia pięty o podłoże, ogranicza także nadmierną pronację.

Active GRID - Projektanci Saucony projektując ten system postanowili ułożyć włókna Hyrtel w kształt wektorowy. Dzięki temu zabiegowi, tłumienie wstrząsów w obuwiu wyposażonym w Active GRID jest jeszcze bardziej skuteczne.

I-GRID - System ten wykonany jest z pianki EVA oraz cechuje się niesamowicie niska wagą. Wykorzystywany jest w butach Saucony, które z założenia ma być lekkie.

PROGRID - Najnowsza odsłona systemu GRID. Jest umieszczana w bliskiej odległości od stopy oraz wyróżnia się większą trwałością, niż poprzednicy. Jest wytwarzana w oparciu o mieszankę różnych pianek oraz gum.

Modele, w których spotkać można system GRID

Saucony Grid 8000

Jest to model, który swoją premierę miał w 1993 roku, czyli 2 lata po zaprojektowaniu technologii GRID. Obuwie to jest popularne głównie dzięki oryginalnej, opływowej sylwetce. Warto dodać, że od 2015 roku możemy ponownie spotkać go na sklepowych półkach.

Saucony Grid SD

Jest to pierwszy but marki Saucony, który został wzbogacony o system amortyzujący GRID. Światło dzienne ujrzał w 1991 roku i od tego czasu stale powiększa grono swoich fanów. Cholewka w butach Saucony Grid Sd osadzona jest na piance EVE, a podeszwa bardzo przypomina tą z modelu Shadow 500.

Saucony GRID 9000

Model ten na sklepowe półki trafił rok po swoim poprzedniku - w 1994 roku. Obuwie to wyposażone jest w neoprenową skarpetę oraz zintegrowany z językiem kołnierz, który nadaje mu oryginalny charakter. Grid 9000 to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych modeli stworzonych przez markę Saucony.

Jak widać Saucony to marka, która nie zostaje w tyle w walce o serca sneakerhead’ów. GRID to nowatorska technologia, która pomimo tego że ma już swoje lata, wciąż jest doceniana przez tysiące osób chętnie kupujących obuwie wyposażone w nią. W naszym asortymencie znajdziecie także buty saucony GRID w doskonałych cenach.


Jeśli podobał Ci się ten wpis to sprawdź koniecznie nasz poprzedni: Ciekawostki dotyczące modelu Nike Cortez

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel