Ciekawostki o modelu Nike Air Max 720

2021-01-18
Ciekawostki o modelu Nike Air Max 720

Nike Air Max 720 zadebiutowały w 2019 roku. Za ich zaprojektowanie i wyprodukowanie odpowiadało dziesiątki projektantów, technologów i specjalistów. Uzyskanie tak niepowtarzalnego efektu wymagało ogromnego zaangażowania. Innowacyjne, designerskie, a przy tym wyjątkowo wygodne w każdych warunkach cieszą się niesłabnącą popularnością. Co warto o nich wiedzieć?

Projekt butów Nike Air Max 7200 - ciekawostki

Pomimo iż pierwsze modele Air Maxów powstały pod kierunkiem Tinkera Hatfielda, to kolejnymi zajął się już ktoś inny. Projektowaniu i produkcji dowodził Dylan Raasch. Po zakończeniu projektu oraz uzyskaniu zaplanowanego efektu potwierdził on, że było to największe wyzwanie, jakiemu jako zespół stawili czoła. Najtrudniejsze było spełnienie wysokich oczekiwań Klientów i chęć wyprodukowania butów na ekstremalnie wysokim poziomie. Ciekawa jest również historia powstania nazwy Nike Air Max 720. Wiąże się ona z nietuzinkową podeszwą, która została wypełniona gazem. 720 to przedstawienie 360 stopni widoczności poduszki gazowej horyzontalnie i wertykalnie wokół buta. 360 + 360 to 720. To pierwszy taki model wyposażony w poduszkę gazową na całej długości podeszwy.

Największa poduszka gazowa

Jak już wspomniano, ciekawostką jest fakt, że Air Max 720 zostało wyposażone w najwyższą poduszkę gazową w historii. Ma ona aż 38 mm wysokości – w poprzednim modelu wysokość ta wynosiła 32 mm. Stworzenie jej było nie lada wyzwaniem dla projektantów. Z uwagi na swoją wysokość utrudniała stworzenie konstrukcji, która pozwoliłaby maksymalnie wykorzystać amortyzację w stabilnej strukturze. Projektanci doskonale wiedzieli, że zbyt duża nie zadziała właściwie, a dodatkowo będzie nieestetycznie prezentować się na nogach.

Najbardziej sprężysta podeszwa

Air Max 720 to nie tylko największa poduszka gazowa w historii, ale również największa sprężystość podeszwy. Nowe rozwiązania, kształt i wielkość sprawiły, że zyskała ona ogromną sprężystość, a przy tym stabilność. Dzięki temu zapewnia maksymalny komfort osobom, które wiele godzin spędzają na nogach i poszukują wysokiej jakości obuwia do codziennego użytku.
Tym, co jeszcze wyróżnia podeszwę jest fakt, że część poduszki wystaje poza obrys stopy. Daje to wrażenie stania podobnego do stania na dętce.

Niepowtarzalna kolorystyka

Ciekawostką jest, że Air Max 720 to także niepowtarzalna kolorystyka inspirowana matką naturą. Barwy te zostały uznane za niesamowity kontrast dla futurystycznego wyglądu butów. W doborze odpowiedniej palety barw projektanci kierowali się upodobaniami konsumentów. Potwierdzają oni bowiem, że aż 85% zakupów odbywa się w oparciu o kolor. Pierwsza kolorystyka miała na celu odtworzyć naturalny ruch energii, który można zauważyć w cudach natury. Kolory nawiązują do Zorzy Polarnej, Drogi Mlecznej czy strumieni lawy. Zauważyli również, że sportowcy, ale również osoby użytkujące obuwie na co dzień poszukują produktów, które dostarczą im energii – stąd też postawili na żywe barwy, które dostarczą siły do działania.

Wyprodukowane z produktów pochodzących z recyklingu

Niewiele osób wie, że Air Max 720 zostały wyprodukowane aż w 75% z odpadów produkcyjnych, pochodzących z recyklingu. Dla projektantów ważny był design, kolorystyka i funkcjonalność, aczkolwiek nie zapomnieli o ochronie środowiska. Ich celem było stworzenie produktu, który świadomie obniży emisję dwutlenku węgla. Z tego też względu do produkcji wykorzystano odpady produkcyjne.

Warto zaznaczyć, że aż 95% odpadów marka Nike wykorzystuje ponownie. Co więcej, zmierza do tego, by ich zakłady produkcyjne były napędzane tylko i wyłącznie przy wykorzystaniu energii odnawialnej. Działanie to potwierdza, że można dbać o środowisko i jakość produkcji. Poznaj więcej ciekawostek o Nike Air Max 720.

Ciekawostki o Nike Air Max 720

Historia Nike Air Max 720 i innych modelów

Air Max to obuwie, które cieszy się ogromną popularnością, bez względu na wybrany model. Użytkownicy z niecierpliwością oczekują kolejnych premier. Co ważne, od 1987 roku producent – firma Nike, wydała już ponad 40 modeli tego typu obuwia. Ku zaskoczeniu wielu – niemal wszystkie stały się bestsellerami. Powstanie każdego modelu wymagało od producentów ogromnego nakładu pracy – zarówno na etapie projektowania, jak i produkcji. W efekcie powstały komfortowe, wytrzymałe buty Nike, a przy tym na bazie najnowocześniejszych technologii.
Warto wspomnieć również nieco o historii ich powstania. Czynnikiem pełniącym rolę inspiracji było francuskie muzeum sztuki współczesnej. Elementem początkującym nowy projekt okazała się instalacja budynku pozostawiona na zewnątrz, widoczna dla przechodniów. Dokładnie ten sam pomysł w butach postanowił zastosować Tinker Hatfield, tworząc popularne obecnie Air Max. Pomimo iż producent stosował technologię już wcześniej, bo pojawiła się po raz pierwszy w 1978 roku, to jednak Air Maxy urzekły jej uwidocznieniem. Model w takiej wersji trafił do sprzedaży po raz pierwszy w 1987 roku.

Dzień przekazania do sprzedaży pierwszej pary butów został uznany przez Nike jako święto – Air Max Day. Marka świętuje od 2014 roku ten dzień i przypomina, jak ogromne znacznie w obuwiu sportowym odgrywa wymyślony przez nich model.

W naszych wpisach znajduje się też historia Nike Air Max 97

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Zamknij
pixel