Ciekawostki o linii Nike International

2020-12-15
Ciekawostki o linii Nike International

W ostatnim czasie ogromną popularnością zaczęły cieszyć się wszelkiego typu rozwiązania vintage – czyli takie, które albo są bezpośrednio wzięte z dawnych lat i mają powyżej 20 lat, albo takie, które imitują to, co było kiedyś. Nie inaczej jest z butami sportowymi. Doskonałym przykładem może być chociaż seria Nike International, która powstała nieoficjalnie na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Czym jest ta linia i co warto o niej wiedzieć?

Czym jest linia Nike International?

Przede wszystkim Nike International jest organizacją nieoficjalną, złożoną ze sportowców z całego świata, którzy działali w latach 80. i 90. Jej zadanie było proste – miała inspirować młodych sportowców do dawania z siebie więcej i sięgania wyżej. Zawodnicy nosili nie tylko buty, ale także ubrania ozdobione specjalnie zaprojektowanym dla Nike International logo (nie jest to oficjalne logo). Ta prosta naszywka pozwalała się wyróżniać i jednocześnie zjednoczyć. Linia Nike International jest niezwykle ceniona przez kolekcjonerów mody Vintage.

Buty wchodzące w skład kolekcji Nike International

Jako, że linia Nike International przeznaczona była przede wszystkim dla lekkoatletów, jej głównym punktem były przede wszystkim damskie i męskie buty do biegania. A te cechowały się naprawdę doskonałą jakością i wyglądem. Jakie buty można było znaleźć w tej linii marki Nike? 

Wśród dostępnych w linii Nike International butów znalazły się takie modele, jak Nike Air Pegasus Racer 1990, Nike Air Max 1990, Nike Windrunner 1988, Nike Air Huarache 1991, Nike Air Skylon 1991, Nike Air Max BW 1991, Nike International 1991, Nike Air Skylon II, Nike Air Icarus 1991 czy Nike Air Alpha 1992. Oprócz tego w linii Nike International znalazły się też takie buty, jak Nike Air Pegasus 92, Nike Air Base II, Nike Air Anodyne, Air Analog, Air Max ST International oraz Air Huarache International! I to jeszcze nie wszystkie buty, jakie znajdowały się w tej kolekcji, która była naprawdę duża i zawierała buty wyprodukowane aż do roku 1993.

Oryginalnie wyglądające ubrania i obuwie

Oczywiście buty to nie wszystko, co znajdowało się w linii International – oprócz nich, były także elementy odzieży. Można wśród nich znaleźć przede wszystkim spodnie oraz bluzy w najróżniejszych kolorach. Dzięki temu, że praktycznie na każdym elemencie ubioru był znaczek Nike, linia ta niemal natychmiast zyskała rozgłos i stała się popularna. 

Nike International dzisiaj

Dzisiaj zarówno ubrania, jak i obuwie Nike z linii Nike International nadal jest popularne, szczególnie wśród miłośników odzieży vintage z przełomu lat 80. i 90. Za ogromną zaletę tej linii uważa się przede wszystkim to, jakie wartości sobą reprezentowała, a także wysoką jakość poszczególnych elementów, jakie wchodziły w jej skład. Ponadto, zaletą całej linii był również fakt, że była ona niezwykle elastyczna i wygodna. 

nike international

Przeczytaj nasze inne wpisy z kategorii Ciekawostki

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel