Ciekawostki o butach piłkarskich Nike Mercurial Superfly

2021-01-19
Ciekawostki o butach piłkarskich Nike Mercurial Superfly

Każda dyscyplina sportowa wymaga od sportowców innego przygotowania. Ważne jest nie tylko przygotowanie fizyczne, ale również techniczne. Pomocne w tym jest dopasowanie odpowiedniego sprzętu. W przypadku piłki nożnej, najważniejszym wyposażeniem zawodnika są buty. Na pierwszy rzut oka nie różnią się one niczym od tradycyjnych wersji sportowych, jednak to tylko pozory. Przyglądając się im można zauważyć, że ułożenie korków w każdym modelu jest inne i dopasowane do innych wymagań graczy. Co wyróżnia ten model? Sprawdź ciekawostki o Nike Mercurial Superfly.

Historia Nike Mercurial Superfly

Na początek warto wspomnieć, że pierwszoplanowymi ambasadorami Nike Mercurial Superfly są Cristiano Ronaldo czy Kylian Mbappe. Potwierdza to jedynie, że buty te są przeznaczone do użytkowania przez profesjonalistów.

Model Nike Mercurial Superfly gwarantuje przede wszystkim idealne dopasowanie do stopy. Dobre podparcie jest niezbędne, gdyż zapewnia właściwy komfort użytkowania obuwia podczas treningów i meczy. Na tak wysoką jakość wpływa wiele elementów. Pierwszym z nich jest 360-stopnia konstrukcja cholewki, dzięki której stopa jest ściśle otulona. W rzeczywistości daje wrażenie nałożenia na stopę niemal drugiej skóry. Sportowcy potwierdzają, że w Nike Mercurial Superfly czują się niczym w skarpetkach.
Kolejnym czynnikiem, który ma tak ważny wpływ na komfort noszenia, jest wydłużony stan cholewki. Potocznie jest on zwany skarpetą. Element ten pełni funkcję dekoracyjną, leczprzede wszystkim poprawia dopasowanie w okolicy stawu skokowego. Dzięki temu zawodnik uzyskuje lepsze wsparcie podczas szybkich zwrotów w trakcie gry piłkarskiej.

Wyjątkowo lekkie

Nike Mercurial Superfly to wyjątkowo lekkie obuwie, zaliczane nawet do ultralekkich. Założone na stopach są niemal niewyczuwalne - sportowcy mogą całkowicie zapomnieć o ich istnieniu. To właśnie dzięki tej właściwości są doskonałym uzupełnieniem stroju sportowego zawodników ofensywnych, których kluczowe jest utrzymanie maksymalnej szybkości i zwrotności. Pozwalają one celnie strzelać czy dryblować. Na tak niewielką wagę obuwia wpływa najniższa waga używanych korków. Do produkcji cholewki wykorzystano nowoczesny materiał Flyknit. To dzięki niemu korki są lekkie i perfekcyjnie dopasowane.

Co wyróżnia podeszwę?

Do wykonania butów Nike Mercurial Superfly wykorzystano nowoczesne rozwiązania. Nawet w poprzednich modelach było ono niezwykle responsywne. Projektanci, tworząc podeszwę, brali głównie pod uwagę prędkość, ale zadbali jednocześnie o uzyskanie dobrego kontaktu z podłożem. Z tego również względu, do produkcji wykorzystano nowoczesne materiały i rozwiązania technologiczne, które pozwoliły uzyskać ten efekt.

Jako ciekawostkę o Nike Mercurial Superfly warto wspomnieć, że do zaprojektowania podeszwy specjaliści zainspirowali się podeszwami stosowanymi w szybkiej jeździe na rowerze. Na podobieństwo wpięć, jakie są stosowane w butach kolarskich, tuż przed przednią częścią stopy, zostały umieszczone dodatkowe wzmocnienia. Zastosowano w tym obszarze kawałek sztywnego materiału tzw. AeroTrak. Jego kształt jest zbliżony do strzały. Dodatkowo, dynamiczny materiał pozwala zwrócić większą ilość energii, zapewniając tym samym sprężyste i dynamiczne odbicie.

Warto również wspomnieć o materiale wykorzystanym do produkcji samych korków. Zostały one wydłużone, co ma doprowadzić do wolniejszego zużywania się obuwia. Kształt ten pozytywnie wpływa na jakość gry - pozwala bardziej agresywnie zaczepiać się i uzyskiwać lepsze odbicie w wymagających sytuacjach. Taka konstrukcja powoduje, że zawodnik może maksymalnie wykorzystać swoje możliwości w trakcie gry na boisku. Historia Nike Mercurial Superfly pokazuje, że lekka, minimalistyczna płytka, kanciaste korki i sztywna konstrukcja sprawiają, że doskonale amortyzują stopę i jednocześnie zapewniają właściwą przyczepność.

Nike Mercurial Superfly ciekawostki

Dla kogo są przeznaczone Nike Mercurial Superfly?

Wspomniane właściwości Nike Mercurial Superfly sprawiają, że doskonale sprawdzą się one jako uzupełnienie stroju sportowego piłkarzy. Producent zaleca ich stosowanie głównie zawodnikom uprawiającym sport wyczynowo, ale również miłośnikom piłki nożnej - pozwalają one bowiem poczuć się niczym najlepszy piłkarz świata. Dzięki wysokiej jakości surowcowi, wykorzystanemu do wykonania cholewki, piłkarze mają gwarancję naturalnego czucia piłki, stąd też ich zagrania są precyzyjne w każdym momencie.

Ciekawostki o Nike Mercurial Superfly

Wybór odpowiedniego obuwia dla piłkarzy zawodowych, ale też amatorów, jest uzależniony od wielu czynników. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rodzaj nawierzchni, na jakiej trenuje dana osoba. Do gry na boisku z murawą syntetyczną doskonale sprawdzą się turfy. Dobrym wyborem będę także lanki, ale mogą one dość szybko ulec zniszczeniu. W przypadku rozgrywek prowadzonych na hali najlepszych obuwiem będą halówki Nike, tzw. buty bez korków.

Wszystkie wskazane modele obuwia sportowego dla piłkarzy oferuje marka Nike. Można je nabyć w różnych wariantach, innych pod względem designu, konstrukcji oraz koloru. Co więcej, są one najczęściej dostępne w wersji dla dzieci, jak i dorosłych, co szczególnie młodym piłkarzom dodaje pewności siebie.

Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na dokładne dopasowanie do stopy gracza, nie tylko do miejsca wykorzystania. Historia pokazuje, że Nike Mercurial Superflydostępne w wielu wersjach, dzięki czemu sprawdzą się doskonale w każdych warunkach. Wersje do stosowania na halach sportowych mogą być użytkowane również podczas biegania na twardej powierzchni.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Zamknij
pixel