Ciekawostki na temat firmy New Balance

2019-03-11
Ciekawostki na temat firmy New Balance

New Balance aktualnie jest jednym z najpopularniejszych brandów zajmujących się produkcją obuwia sportowego. Dzielnie rywalizuje z gigantami, takimi jak Nike, Adidas oraz Reebok. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawostek oraz faktów na temat marki New Balance, o których mogliście wcześniej nie wiedzieć.

 1. New Balance nie zaczynał swojej działalności od produkcji butów. Pierwszymi produktami, które rozprowadzała firma z dużym “N” w logo, były wkładki do butów.
 2. Nazwa firmy to wynik obserwacji kurzych nóg oraz rozmyślań właściciela na temat balansu, który uzyskują kury dzięki poruszaniu się na trzech palcach. William J. Riley stworzył wkładki w kształcie trójkąta, mające trzy punkty podparcia stopy. Jego głównym założeniem było zaprojektowanie takiego modelu, który zwiększałby wygodę podczas chodzenia oraz zapewniałby poczucia równowagi (ang. balance).
 3. Firma New Balance wyprodukowała pierwsze buty dopiero po 30 latach istnienia - w 1938 roku. Było to obuwie stworzone w oparciu o kangurzą skórę, dedykowane sportowcom lokalnego klubu. Właściciel, pewien wysokiej jakości swojego produktu, gwarantował wszystkim niezadowolonym klientom zwrot gotówki. W kolejnych latach firma zaczęła koncentrować się na tworzeniu innowacyjnych technologii, które ułatwiałyby bieganie.
 4. W latach 40. firma wytwarzała obuwie dla graczy tenisa, bejsbola, a także amatorów boksu.
 5. Po śmierci założyciela firmy - Williama Rileya w 1956 roku, nowi właściciele zmienili nazwę przedsiębiorstwa na “New Balance Orthopedic Laboratory”. Nowa nazwa miała nawiązywać do zaangażowania, jakie podjęło przedsiębiorstwo, w badania naukowe.
 6. Kultowa litera “N”, znana i rozpoznawana dziś niemalże przez wszystkich, została zaprojektowana dopiero w latach 70. Pierwszym modelem, na którym umieszczono ten charakterystyczny element, był 320. But został uznany przez magazyn biegowy “Runner’s World” za najlepsze obuwie dla biegaczy. Od tego czasu brand New Balance zaczął być kojarzony z tą prostą literą.
 7. New Balance od samego początku, gdy zaczął produkować obuwie sportowe, nadawał swoim modelom numery zamiast nazw. Zabieg ten miał na celu ułatwić rozpoznawalność modeli, a także chciano, by ludzie wyrabiali sobie własną opinię na podstawie jakości oraz wygody obuwia, a nie nazwy.
 8. Marka New Balance oprócz butów produkuje także sprzęt do biegania. W 1978 roku wyemitowano reklamę sprzętu biegowego: kurtek oraz spodenek, mających w składzie głównie materiał Gore-tex.
 9. Model 620 w momencie pojawienia się na rynku obuwniczym był butem najbardziej zaawansowanym pod względem budowy.
 10. New Balance wciąż produkuje sporą część swoich artykułów w Stanach Zjednoczonych. W 1994 roku było to ok. 70% par butów, aktualnie około 25% całkowitej produkcji firmy.
 11. Steve Jobs był fanem marki New Balance, dlatego firma ta miała zawsze swoje pięć minut podczas konferencji Apple’a. Założyciel firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo zawsze miał na sobie model 992 w szarym kolorze.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł przypadł Wam do gustu oraz poznaliście dzięki nam kilka nieznanych Wam dotąd faktów na temat tej marki. W ofercie naszego sklepu znajdziecie najlepsze modele New Balance.

Zachęcamy również do lektury naszego poprzedniego artykułu: System Nike Air - czy wiesz o nim wszystko?

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel