Adidas Boost - czy wiesz o nim wszystko?

2019-03-08
Adidas Boost - czy wiesz o nim wszystko?

Wiadomo nie od dziś, że czołowe firmy produkujące obuwie sportowe prześcigają się ze sobą w pomysłach na wprowadzanie innowacyjnych technologii do swoich produktów. Nie ma co ukrywać faktu, że to zawsze firma Nike była o krok przed swoimi konkurentami (systemy Air Max, Zoom Air, a także pionierski materiał flyknit). W 2013 roku nastąpiła pewna zmiana. Niemiecka firma Adidas zaprezentowała wtedy swój nowy twór - model Energy Boost, którego podeszwa została stworzona w oparciu o nowatorski surowiec, jakim okazała się pianka Boost. Wcześniej ludzie przyzwyczajeni byli do zależności, że wygodne buty są niejednokrotnie za miękkie, z kolei te, które cechują się wysoką sprężystością, z czasem wydają się zbyt twarde. Wprowadzenie pianki Boost zmieniło tę sytuację, gdyż obuwie, w którym ją wykorzystano, charakteryzowały się zarówno miękkością, skuteczną amortyzacją, jak i ogromną wygodą.

Sprężystość i wytrzymałość w szerokim zakresie temperatur

Komórki, z których składa się Boost, zapewniają znakomitą sprężystość oraz cechują się doskonałą wytrzymałością, nawet w ekstremalnych temperaturach. Warto wspomnieć o tym, że materiał ten nie może być barwiony. Gdyby w procesie produkcyjnym użyto jakichś barwników lub farb, Boost mógłby stracić swoje cenne właściwości. Z tego względu większość modeli wykorzystujących ten surowiec posiada białą podeszwę. Buty z pianką Boost są doceniane przez setki tysięcy sportowców na całym świecie ze względu na to, że podczas treningów biegowych mogą wkładać w nie mniej wysiłku niż w przypadku, gdy używali butów na zwykłej podeszwie. Podkreślić należy, że to właśnie na biegaczach skupiali się projektanci z Adidasa, kiedy tworzyli buty z tą nowoczesną technologią. Chcieli oni bowiem uzyskać amortyzujące buty do biegania po twardej powierzchni.
Pianka Boost w sportowych butach marki Adidas

Wygoda i znakomity design - to właśnie buty z Boostem

Do najpopularniejszych modeli, w których umieszczono Boost w podeszwie, zaliczyć można m.in. kultowe Ultra Boosty, buty z serii NMD, a także Yeezy Boost, które niezmiennie pozostają mocno pożądane ze względu na ich limitowane nakłady oraz fakt, że są one tworzone we współpracy z amerykańskim raperem i producentem - Kanye’em Westem. Oczywiście Adidas poza tym oferuje także szereg modeli do biegania oraz gry w koszykówkę, w których zastosowano Boost, lecz te wymienione powyżej są zdecydowanie najpopularniejsze.

Warto wspomnieć o tym, że w ofercie naszego sklepu znajdziecie buty Adidas, które posiadają podeszwę wykonaną z innowacyjnej pianki Boost.

Mamy nadzieję, że spodobał Ci się ten wpis i dowiedziałeś się z niego kilku nieznanych dotąd faktów. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poprzednim artykułem: System Nike Air - czy wiesz o nim wszystko?

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel