Blog

2021-08-18

Jak wrócić do treningów po kontuzji?

Jak wrócić do treningów po kontuzji?
Powrót do treningów po kontuzji nigdy nie jest łatwy, a jeśli dodatkowo proces ten będzie wykonany w sposób nieprawidłowy, może grozić to nawrotem objawów oraz kolejną absencją. O czym więc koniecznie trzeba w tej sytuacji pamiętać, aby szybciej zacząć działać oraz na nowo zbudować swoją formę fizyczną?
2021-08-16

Spadek motywacji do treningu. Jak sobie z tym poradzić?

Spadek motywacji do treningu. Jak sobie z tym poradzić?
Motywacja do treningu nie zawsze utrzymuje się na tym samym poziomie. Wręcz przeciwnie - często zdarza się, że nawet profesjonaliści mają trudności z obudzeniem w sobie chęci do ćwiczeń oraz stosowania się do reżimu treningowego. Co więc zrobić w takiej sytuacji oraz jak poradzić sobie ze spadkiem chęci do aktywności fizycznej? Oto kilka praktycznych porad, które zdecydowanie to ułatwią.
2021-08-13

Pamięć mięśniowa a powrót do treningów po przerwie

Pamięć mięśniowa a powrót do treningów po przerwie
Przerwa w treningach jest niezbędna zwłaszcza w przypadku rygorystycznie trenujących zawodowców. Nie muszą oni jednak obawiać się utraty kondycji nawet po kilku tygodniach absencji ze względu na tzw. pamięć mięśniową. Co dokładnie oznacza to pojęcie, a także co sprawia, że dzięki niemu powrót do aktywności fizycznej jest zdecydowanie łatwiejszy, także po kontuzjach wykluczających na pewien czas z reżimu treningowego?
2021-08-11

Rozgrzewka piłkarska przed meczem

Rozgrzewka piłkarska przed meczem
Rozgrzewka piłkarska przed meczem jest absolutnie kluczowa, aby uniknąć kontuzji oraz upewnić się, że zawodnik będzie w możliwie najlepszej kondycji do walki na murawie. Co powinna ona obejmować, aby móc osiągnąć taki efekt? Oto praktyczny poradnik w tym zakresie obejmujący również takie kwestie, jak błędy najczęściej popełniane w czasie jej przeprowadzania.
2021-08-09

Jak poprawić jakość snu?

Jak poprawić jakość snu?
Sen to podstawa do regeneracji organizmu i tym samym do zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Okazuje się jednak, że na zaburzenia snu może cierpieć nawet połowa Polaków, co najlepiej pokazuje, jak istotne znaczenie ma edukacja w zakresie tego co zrobić, aby nocny odpoczynek był regenerujący. Przedstawiamy więc kompleksową odpowiedź na pytanie, jak poprawić jakość snu.
2021-08-07

Jak utrzymać formę ćwicząc w domu?

Jak utrzymać formę ćwicząc w domu?
Zadajesz sobie pytanie, jak utrzymać formę ćwicząc w domu i tym samym zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy na wizytach na siłowni lub w klubie fitness? Oto zestaw praktycznych porad, które zdecydowanie ci w tym pomogą i sprawią, że zachowasz nie tylko zgrabną sylwetkę, ale także zadbasz o swoje zdrowie.
2021-08-04

Przygotowanie do meczu. Co i kiedy zjeść i pić przed meczem?

Przygotowanie do meczu. Co i kiedy zjeść i pić przed meczem?
Profesjonalni sportowcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak kluczowe znaczenie dla wydajności organizmu ma odpowiednia dieta. Jest ona istotna zwłaszcza na kilka godzin przed występem i obejmuje wieloetapowy proces przygotowania do meczu. Co więc powinien jeść i pić piłkarz przed spotkaniem, a także jakie składniki trzeba zacząć uzupełniać już kilka dni wcześniej?
2021-08-02

Jak zapobiec kontuzji w piłce nożnej?

Jak zapobiec kontuzji w piłce nożnej?
Wiele zaprzepaszczonych karier piłkarskich to rezultat różnego rodzaju kontuzji, których w wielu przypadkach na szczęście można uniknąć, dzięki stosowaniu się do kilku absolutnie kluczowych reguł postępowania.
2021-07-29

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów?

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów?
Przykry zapach, wydobywający się z butów, to bardzo kłopotliwa sprawa, z którą trudno sobie poradzić. W końcu może być wiele przyczyn takiej sytuacji – słaba jakość obuwia, nadmierna potliwość lub sztuczny materiału. Czy to oznacza, że musisz pogodzić się z zawstydzeniem, jakie powoduje takie obuwie? Oczywiście, że nie! Wystarczy, że dowiesz się, jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów, a z łatwością wyeliminujesz ten problem.
2021-07-23

Jakie są trendy w butach do biegania w 2021 roku?

Jakie są trendy w butach do biegania w 2021 roku?
Nowy rok to kolejne trendy modowe, które dostrzeżesz nie tylko na sklepowych półkach, ale również na ulicach czy siłowni. Zmiany zauważysz też w obuwiu sportowym. Przekonaj się, jakie są trendy w butach do biegania w 2021 roku i skorzystaj z nowinek, tak popularnych w tym roku.
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Zamknij
pixel